Сейю

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Сейю (яп. 声优 Сейю:?, Від яп. 声 の 俳優 — актор озвучування) — японські актори озвучування. Сейю зазвичай озвучують ролі в аніме, відеоіграх, іноземних фільмах, а також на радіо і телебаченні. У Японії існує окрема індустрія щодо їх виховання та підготовки

Опис професії та явища в культурі[ред.ред. код]

На відміну від всіх інших країн і анімаційних шкіл, де для озвучування персонажів анімаційних фільмів запрошуються актори театру, кіно і телебачення, в Японії актор озвучування — окрема професія, зі своїми тонкощами. Існують спеціальні курси підготовки сейю, потрапити на які через великого конкурсу досить непросто. На курсах майбутніх сейю вчать професійно поводитися зі своїм голосом — змінювати його залежно від віку, статі та настрою персонажа. Студентів, крім усього іншого, вчать професійно співати. Програма навчання, таким чином, являє собою комбінацію курсів акторської і вокальної майстерності.

Більшість сейю — жінки, так як потреба в жіночих голосах в індустрії вище — вони озвучують, окрім власне жіночих ролей, дитячі та іноді підліткові чоловічі ролі. Багато сейю, крім озвучування аніме, одночасно роблять естрадну кар'єру, грають у радіовиставах, ведуть телевізійні і радіопередачі, дублюють фільми. Саме по собі озвучування аніме не дає достатнього доходу. Участь сейю (особливо виконавців головних ролей) в якому-небудь аніме -серіалі часто не закінчується з озвучуванням ними ролей в цьому аніме. Після власне ТБ-серіалу можуть випускатися на DVD додаткові бонусні серії, або окремі OVA-серії. Слідом за (або одночасно з) показом аніме по телебаченню можуть виходити передачі по радіо (або інтернет-радіо), де беруть участь (звичайно вже від свого імені, а не від імені своїх персонажів) виконували головні ролі сейю . За сюжетом аніме можуть створюватися комп'ютерні ігри та/або записуватися Drama CD, куди також часто (хоча й не завжди) запрошують для озвучування ролей тих же акторів, що і в аніме. Крім того, услід за виходом аніме зазвичай виходять CD з музичними композиціями звідти (OST) і часто також з додатковими творами, наприклад, з піснями персонажів (зазвичай це називається де ці пісні виконуються гравшими відповідні ролі сейю). Іноді сейю виконують також і пісні в відкривають і/або закривають заставках аніме. Вони можуть виконувати такі пісні сольно, або ж, на час роботи над серіалами можуть створювати поп-групи (звані сейю-юнітами) для виконання пісень, які будуть в них звучати і, звичайно, не в останню чергу для додаткової реклами серіалів. Як приклад можна привести групу «DoCo», що складалася з актрис, які озвучували серіал «Ранма ½».

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]