Старенький Сергій Євгенович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Сергій Євгенійович Старенький (нар. 21 листопада 1973(19731121), місто Київ) — колишній голова Державної пенітенціарної служби України (з 12 березня 2014 року по серпень 2014 року).

Освіта[ред. | ред. код]

Освіта вища. Київський національний університет імені Тараса Шевченка, спеціалізація — математичне моделювання процесів (1998). Київська національна академія внутрішніх справ, спеціальність юрист (2005). Державний економіко-технологічний університет транспорту, спеціалізація - фінанси і кредит (2011).

Трудова діяльність[ред. | ред. код]

У період з 1996 по 2008 рр. пройшов шлях від молодшого інспектора до заступника начальника в Київському слідчому ізоляторі. 2008—2009 рр. — робота в Управлінні виконання покарань в м. Києві та Київській області на посаді старшого інспектора. 2009—2010 рр. — начальник Київського слідчого ізолятора. З 2011 р. в.о. начальника управління Пенітенціарної служби в місті Києві та Київській області.

У 2014 році був призначений Головою Державної пенітенціарної служби України. Звільнений 06 серпня 2014 року. Не погодившись з незаконним звільненням, звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва. 26 березня 2015 року Київським апеляційним адміністративним судом звільнення Старенького Сергія Євгенійовича визнано протиправним та зобов'язано Кабінет Міністрів України поновити на посаді Голови Державної пенітенціарної служби України. Дане рішення було виконано 18 травня 2017 року. 21 травня 2017 року Старенький Сергій Євгенійович був звільнений з посади Голови Державної пенітенціарної служби України у зв'язку з ліквідацією відомства.

За час роботи отримав державний патент «Створення автоматичної бази даних з обліку ув'язнених», нагороджений відзнакою ДДУПВП «За бездоганну службу», відзнаками МВС «За честь і відвагу» ІІ-го ступеня та «За заслуги в карному розшуку України».

З 2017 року - адвокат. Спеціалізується на кримінальних, адміністративних та цивільних справах.

Регулярно виступає в якості експерта на різноманітних теле- та радіо-проектах

Дотримання прав людини[ред. | ред. код]

Неодноразово безпідставно звинувачувався в порушенні прав в'язнів.

У щорічній доповіді Української Гельсінської спілки з прав людини правозахисники характеризують Сергія Старенького як «відомого своїми репресивними поглядами на в'язнів та нехтуванням міжнародними стандартами»[1]. Вони критикують його за розробку небезпечних для прав засуджених законодавчих ініціатив.[1]

Перебуваючи на посаді начальника Київського СІЗО, Старенький зволікав із дозволом на лікування за межами СІЗО тяжкохворого ув'язненого Томаза Кардави, який помер не дочекавшись вивезення із СІЗО до цивільного госпіталя. При цьому керівництво СІЗО на чолі зі Стареньким залишалося бездіяльним[2]. На думку адвоката Кардави, хворий був батьком трьох дітей та міг би прожити довше якби не зволікання з боку Старенького[3].


Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Права в’язнів – Українська Гельсінська спілка з прав людини. helsinki.org.ua (uk). Процитовано 2017-04-24. 
  2. Доповідь "Дотримання прав ув'язнених в Україні - 2010". Донецьк: Громадська організація "Донецький Меморіал". 2011. с. 23–24. 
  3. Позиція О. Верімеєнка, адвоката Т. Кардави. 

Посилання[ред. | ред. код]