Старченко Сергій Олександрович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сергій Старченко
Старченко Сергій Олександрович
 Підполковник
Загальна інформація
Національність українець
Військова служба
Приналежність Україна Україна
Вид ЗС ЗСУ Збройні сили
Війни / битви Російсько-українська війна
Нагороди та відзнаки
Герой України

Сергій Олександрович Старченко — український військовослужбовець, підполковник Збройних сил України, учасник російсько-української війни, що відзначився під час російського вторгнення в Україну 2022 року, Герой України з врученням ордена «Золота Зірка» (2022).

Життєпис[ред. | ред. код]

Російське вторгнення в Україну 2022[ред. | ред. код]

У березні 2022 року на Донеччині зведений підрозділ під його керівництвом вступив в оборонний бій, який тривав понад вісім з половиною годин. Під час бою підполковник Сергій Старченко професійно й точно корегував роботу артилерії, передаючи координати для ураження озброєння, техніки та живої сили противника. Після того як частину сил зведеного підрозділу відрізав противник, який упритул наближався до пункту управління боєм, підполковник ухвалив рішення викликати вогонь артилерії на себе. Його підрозділ зумів перегрупуватися й дати гідну відсіч окупантам. Таким чином, не шкодуючи свого життя, підполковник Сергій Старченко зберіг людей і техніку свого підрозділу, а противнику не вдалося здійснити прорив і зайняти населений пункт Благодатне Донецької області. Крім того, під керівництвом підполковника противника було вибито з населеного пункту Ольгинка, а згодом Сергій Старченко організував плановий відхід зведених підрозділів бригади в раніше визначені райони оборони, зберігши життя та здоров'я особового складу, техніку та озброєння. Наразі механізований батальйон під керівництвом Сергія Старченка тримає оборону на Донеччині[1].

Нагороди[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Президент вручив ордени «Золота Зірка» українським захисникам і рідним військовослужбовців, удостоєних звання Героя України // Офіс Президента України. — 2022. — 14 липня.
  2. Указ Президента України від 4 квітня 2022 року № 209/2022 «Про присвоєння звання Герой України»
  3. Ірина Руденко (11 червня 2023). Інна Дерусова і Віктор Оцерклевич. Двом загиблим на війні криворіжцям присвоїли звання "Почесний громадянин міста". Суспільне Новини.