Стоп-кран

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Стоп-кран плацкартного вагону

Стоп-кран — пристрій, призначений для екстреного гальмування потяга. Встановлюється в доступних для обслуговуючого персоналу і пасажирів місцях: тамбурах, в пасажирському приміщенні вагону потягів дальнього слідування і приміських потягів. Може бути активований будь-яким пасажиром. Єдине призначення — це зупинка потяга у екстрених ситуаціях. Усі стоп-крани опломбовані і за зрив стоп-крану без важливої причини накладається штраф.

Принцип дії стоп-крану[ред.ред. код]

Коли натискають на важіль стоп-крану відбувається розгерметизація гальмівної магістралі, внаслідок чого тиск в системі починає падати. При падінні тиску повітря, розподілювач з'єднує гальмівний циліндр з запасним резервуаром, завдяки чому відбувається подача стиснутого повітря від запасного резервуара у гальмівний циліндр.

Дії машиніста[ред.ред. код]

При зриві стоп-крану машиніст повинен перевести ручку крана машиніста у положення «перекрита без живлення гальмівної магістралі» і перевести ручку контролера у положення «Холостий хід».
На локомотивах, обладнаних сигналізатором обриву гальмівної магістралі № 418, при «зриві» стоп-крану лампочка сигналізатора загорається і локомотив автоматично знімається з тяги до відновлення зарядного тиску в гальмівній магістралі.