Струць Павло Петрович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Павло Петрович Струць
Народився 2 листопада 1976(1976-11-02) (43 роки)
Київ
Діяльність диригент
Alma mater Національна музична академія України імені П. І. Чайковського
Нагороди
Заслужений артист України

Струць Павло Петрович (нар. 2 листопада 1976 р., Київ) — диригент, художній керівник Народної академічної хорової капели НАН України «ЗОЛОТІ ВОРОТА» та хору «Хрещатик». Заслужений артист України (2009).

Біографічні відомості[ред. | ред. код]

Павло Струць народився в м. Києві 2 листопада 1976 року. Закінчив Київську середню спеціальну музичну школу ім. М. В. Лисенка (1995 р.), у 1995 році поступив до Національної музичної Академії ім. П. І. Чайковського, на диригентсько–хоровий факультет, в клас професора Виноградової Елеонори Олексіївни. У 2000 році з відзнакою закінчив академію, та отримав направлення до аспірантури.

З 2000 року проходив асистентуру-стажування в класі видатного діяча культури  — завідувача кафедрою хорового диригування НМАУ  — професора Дженкова Віктора Антоновича. У 2003 році з відзнакою закінчив аспірантуру кафедри хорового диригування НМАУ, творчі керівники — Дженков В. А., Виноградова Е. О.

З 1998 року  — викладач диригування та хорової літератури Київської середньої спеціальної школи ім. М. В. Лисенка. З 2009 року працює викладачем кафедри хорового диригування Національної Музичної Академії ім. П. І. Чайковського.

З 19962003 рр.- працює хормейстером всесвітньо відомого хору хлопчиків та юнаків КССМШ ім. М. В. Лисенка, під орудою видатних митців культури — Виноградової Е. О. та Рожка В. І. З 20032006 рр., очолював аматорський хор Науково Дослідного Інституту Будівельного Виробництва. У 2005 році очолив Народну академічну хорову капелу НАН України «Золоті ворота». Із серпня 2007 року — художній керівник камерного хору «Хрещатик».


У 2009 був нагороджений званням «Заслужений артист України».

Творчий доробок[ред. | ред. код]

До особистої скарбниці треба внести підготовку таких творів: «Створення світу» та «Нельсон — меси» Й. Гайдна, «Реквієм» А. Моцарта, «Німецький реквієм» Брамса, «Карміна бурана» Карла Орфа, хорова кантата на слова Ліни Костенко «Ода вічності», сучасного композитора Ігора Щербакова, масштабний твір сучасного композитора Михаїла Шуха «Святий Боже», Симфонія № 8 Г. Малера, Месса для мішаного хору та подвійного квінтету духових — Ігора Стравінського та Месси № 2 (e moll) — для мішаного хору, солістів та подвійного квінтету духових, Антоніо Вівальді — «Magnifikat» та «Gloria», Габріеля Форе «Реквієм» та багато інших.

Нагороди[ред. | ред. код]

Очолювані Павлом Струцем колективи здобували нагороди на конкурсах і фестивалях:

Капела «Золоті ворота»
  • ІІІ духовний фестиваль «Пасхальні піснеспіви» в м. Дніпропетровську (2006), І відзнака, спеціальна відзнака «Найкращий диригент фестивалю»
  • «Mendzinarodowj festiwal — Hajnowskie Dni Muziki cerkiewnej-2007», м. Гайнівка, Польща, І премія
  • Національний хоровий конкурс ім. Дениса Січинського у м. Івано-Франківськ, ІІІ премія
  • «XXIII Internacionalnih horskih svechanosti» м. Ніш, Сербія, 2010 — І премія
Хор «Хрещатик»
  • конкурс в м. Тур (Франція) у категорії «Камерні хори», 2008

Джерела[ред. | ред. код]