Сфагнум майжеблискучий

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Сфагнум майжеблискучий
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Рослини (Plantae)
Відділ: Мохи (Bryophyta)
Клас: Sphagnopsida
Порядок: Sphagnales
Родина: Сфагнові (Sphagnaceae)
Рід: Сфагнум (Sphagnum)
Вид:
S. subnitens
Біноміальна назва
Sphagnum subnitens
Russow & Warnst.

Сфагнум майжеблискучий (Sphagnum subnitens) — вид мохів порядку торфовикальних (Sphagnales)[1].

Поширення[ред. | ред. код]

Батьківщиною є Європа, Макаронезія, Північна Америка, Азія, Нова Зеландія[2].

Це один із найменш вимогливих до кислоти видів сфагнуму, який зустрічається в широкому діапазоні середовищ існування, включаючи заболочені луки, болота, болота, стоки, канави, змиті береги, вологі скельні виступи та вологі ліси. Росте на висотах 0–2100 метрів[3].

Характеристика[ред. | ред. код]

Це відносно міцний торф'яний мох із зеленуватим, жовтуватим, і від коричневого до червонуватого та пурпуруватого відтінків. Він утворює нещільні подушечки та має виразний металевий блиск при висиханні. Стебла мають коричневий або пурпурний колір. Стеблове листя від трикутної до трикутно-язикової форми довжиною від 1,2 до 1,7 мм має загострений або іноді загострений кінчик листя та загорнуті догори краї листя. Гілки, прикріплені до стовбура, пучками з двох виступаючих і однієї або двох звисаючих гілок, мають гвинтоподібні листки. Яйцеподібні чи яйцювато-ланцетні гілки листя, довжиною 1,3–2,7 мм, увігнуті в поперечному перерізі, розташовані прямо; всі краї листя закручені вгору до кінчика листя. Вид однодомний. Спорофіти поширені; спорові коробочки дозрівають на початку літа. Спори мають розмір від 22 до 32 мікрометрів.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Sphagnum subnitens. The Catalogue of Life (англ.). Процитовано 27.02.2024.
  2. Sphagnum subnitens. Global Biodiversity Information Facility (англ.). Процитовано 27.02.2024.
  3. Hodgetts, N. (2019). Sphagnum subnitens. The IUCN Red List of Threatened Species. Процитовано 27.02.2024.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Jan-Peter Frahm, Wolfgang Frey, J. Döring: Moosflora (= UTB 1250). 4. Auflage. Verlag Eugen Ulmer, Stuttgart 2004, ISBN 3-8001-2772-5, Bryophytina, Laubmoose, S. 161–164 (Sphagnum subnitens in Sektion Acutifolia (in Schlüssel, Kapitel 9 sowie in Abb. 38/10)).
  • Cyrus B. McQueen, Richard E. Andrus: Bryophytes: Mosses, part 1. Sphagnaceae. In: Flora of North America Editorial Committee (ред.): Flora of North America. Том 27. Oxford University Press, New York 2007, ISBN 978-0-19-531823-4, efloras.org.