Сігурд Зміїноокий

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сігурд Зміїноокий
Sigurd Orm-i-Øje
Kong-Sigurd-Snogøje.jpg
Народився невідомо
Данія
Помер бл. 876
Данія
Титул конунг данів
Батько Рагнар Лодброк
Мати Аслауг
Брати, сестри
Діти 1 сині 1 донька
Raven Banner.svg

Сігурд Зміїноокий (д/н — бл. 867) — напівлегендарний конунг данів в Сконе і Зеландії. Своє прізвисько отримав за відмітку на оці. На думку сучасних вчених вона була результатом мутації гена PAX6.

Життєпис[ред. | ред. код]

Один зі синів Рагнара Лодброка, конунга Сконе і Галланда. Про дату народження нічого невідомо. Замолоду став брати участь у походах батька до Градарики та Піктії. У 854 році скористався загибеллю конунга Ютландії Горіка I, захопивши значну частину Зеландії. У 865 році після смерті батька брав участь у поході на чолі з братами Гальфданом і Іваром до Британії. Спочатку було переможено Едмунда, короля Східної Англії. Останній вимушений забезпечити данів харчами та конями. У 866 році суходолом рушили проти Нортумбрії. Тут у 867 році було переможено нортумбрійського короля Еллу II. У відплату за страту батька Сігурд з братами жорстоко покарали Еллу II.

Після цього повертається до рідних земель, де стає конунгом Сконе і Зеландії. Втім влада в Зеландії була не досить певною. Вів війни з іншими конунгами данів. Згідно з «Пасма про синів Рагнар», Сігурд загинув у битві з конунгом Ернульфом. Владу над Сконе успадкував його син Све Сігурдсон. Згодом онук Сігурда — Кнут — вперше об'єднав усі володіння данів. За іншою версією, Кнут був сином Сігурда Зміїноокого.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Waggoner, Ben (2009) The Sagas of Ragnar Lodbrok (The Troth) ISBN 978-0-578-02138-6
  • McGuigan, Neil (March 2015). «Ælla and the Descendants of Ivar: Politics and Legend in the Viking Age». Northern History. 52 (1): 20–34.