Івар Безкосний

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Івар Рагнарсон на прізвисько Безкосний (794 - 873) - відомий норвезький вікінг. Син Раґнара Лодброка, король Дубліна. Отримав своє прізвисько за надзвичайну спритність[1].

Життєпис[ред.ред. код]

Життя й діяльність Івара невідомі до моменту загибелі його батька. Тоді він разом з братами Б'єрном, Хвітсерком та Сігурдом восени 866 року висадилися у Східній Англії. Тут вони захопили коней й навесні наступного року попрямували на північ старою римською дорогою. Переправившись через ріку Гамбер, Івар осадив Йорк.

Дізнавшись про ворогів, король Нортумбрії Елла поспішив до Йорка, аби його врятувати, але запізно. Під стінами міста відбулася битва між військами, в якій перемогу здобули нормани. Після цієї перемоги вікінги захопили всю Нортумбрію

Після Нортумбрії Івар на чолі вікінгів напав на інше англосаксонське королівство Мерсію. У 868 році вони підійшли до міста Ноттінгема. Наляканий король Мерсії підписав з Іваром мир, який віддав йому місто Ноттінгем та величезну суму грошей.

У 869 році Івар захопив королівство Східної Англії, убивши її короля Едмунда.

Після цього Івар назавжди залишив острів, передавши завойовані землі братам. Опісля він захопив східну Ірландію, зробивши своєю базою Дублін, ходив з походами до Шотландії. Титулував себе королем усіх скандинавів в Ірландії та Британії.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Тобто рухався гнучко ніби не мав кісток.

Джерела[ред.ред. код]

  • Kjerstin Berby Johansen og Bjarne Gaut (norsk oversettelse): Vikingenes vide verden. Krohn Johansen forlag 2008.