Перейти до вмісту

Сімейний стан

Очікує на перевірку
Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Схема зміни сімейних станів

Цивільний (сімейний) стан — офіційна, державно стандартизована форма, що описує стосунки людини зі значущими іншими у категоріях шлюбу[1]. Люди можуть бути неодруженими, одруженими, розлученими та овдовілими.

Статус одружених означає, що особа вступила в шлюб у спосіб, юридично визнаний її державою. Люди також є одруженими, якщо вони перебувають у цивільному шлюбі. Чи має пара, яка проживає разом (наприклад, у сімейному партнерстві), статус «одружених», залежить від обставин і юрисдикції. Окрім тих, хто ніколи не були одруженими, статус неодружених поширюється на людей, чиї стосунки не визнані юридично.

Форми цивільного стану
Сімейний стан Чоловік Жінка
У шлюбі не перебуває «неодружений» «незаміжня»
У законному шлюбі «одружений» (чоловік) «заміжня» (дружина)
Шлюб розірвано (розлучення) «розлучений» «розлучена»
Партнер(ка) у шлюбі (чоловік чи дружина) помер(ла) «вдівець» «вдова»

Термін використовується у формах, записах актів цивільного стану та інших документах. Історично запити про сімейний стан з'являлися в заявках на працевлаштування, позики та кредити. Питання щодо громадянського стану з’являються в анкетах для кількісних досліджень, таких як переписні форми та інструменти дослідження ринку. В історії хвороби сімейний стан має як кількісне, так і якісне значення. Уряд реєструє цивільний стан громадян за допомогою системи реєстрації актів цивільного стану.

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Про затвердження форми Особової картки державного службовця та Інструкції щодо її заповнення, Наказ Національного агентства України з питань державної служби від 05.08.2016 № 156. Законодавство України. Архів оригіналу за 25 грудня 2019.

Посилання

[ред. | ред. код]