Таємниця (фільм)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Таємниця
англ. The Secret
Жанр документальний фільм і self-helpd
Режисер Drew Heriotd[1]
Продюсер Rhonda Byrned
Сценарист Rhonda Byrned
У головних
ролях
John Hagelind, Ben Johnsond, John Grayd, Andrew Smith[d] і Joe Vitaled
Оператор невідомо
Дистриб'ютор Netflix
Тривалість 90 хв.
Мова англійська
Країна  Австралія
 США
IMDb ID 0846789
thesecret.tv

«Секрет» («Таємниця»; англ. The Secret) — це псевдонауковий фільм, що випустила кінокомпанія «Prime Time Productions» 2006 року, за яким згодом вийшла однойменна книга Ронди Берн. У фільмі узагальнюються деякі ідеї «філософії нового мислення», зокрема здатність людини силою своєї думки впливати на навколишню реальність, здатність до самозцілення, матеріалізації страхів і бажань. Ідеї фільму в цілому мають схожість з ідеями вчення про трансерфінг реальності та принципами філософії нью-ейдж.

Фільм складається з інтерв'ю відомих діячів викладання, богослов'я, філософії, фінансів, фен-шуй, медицини й особистісного розвитку. Протягом усього фільму ці люди викладають основні філософські принципи фільму, супроводжуючи виклад розповідями про себе, прикладами зі свого особистого життя про те, як знання «Таємниці» повністю змінило їхнє життя. Фільм включає численні цитати, а також посилається на такі наукові ідеї, як багатовимірна інтерпретація квантової механіки й антропний принцип.

Головні ідеї

[ред. | ред. код]

На думку авторів, існує прямий причинно-наслідковий зв'язок між тим, про що людина думає або чого чекає, і подіями, з якими людина щодня стикається насправді. «Таємною» у фільмі і називається той самий «закон тяжіння», сутність якого, на думку творців, полягає у зв'язках між думками людини і навколишньою реальністю, за принципом «подібне притягує подібне».

Позитивне чи негативне у житті є результатом позитивних чи негативних думок людини. Всесвіт прагне виправдати людські очікування. Таким чином, відкривши листа і очікуючи побачити там «… рахунок на оплату, людина побачить рахунок, а очікуючи побачити грошовий переказ, побачить грошовий переказ…».

Переклад українською

[ред. | ред. код]

Українською мовою на громадських засадах 2013 року цей фільм продублювали[2] Богдан Гдаль та Катерина Качур, засновники проєкту Рукотвори.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. http://www.adorocinema.com/filmes/filme-133438/
  2. Архівована копія. Архів оригіналу за 1 грудня 2017. Процитовано 23 листопада 2017.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з текстом «archived copy» як значення параметру title (посилання)

Посилання

[ред. | ред. код]