Тентен

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Тентен
Зображення
Громадянство Бельгія
Дата народження 10 січня 1929(1929-01-10) (95 років)
Рід діяльності репортер, журналіст, моряк, космонавт
Працівник у Le Petit Vingtièmed
Колір волосся руде і біляве волосся
Домашня тварина Snowyd
Член екіпажу на Aurora[d] і Moon Rocketd
Творець Ерже
Виконавці Джеймі Белл і Jean-Pierre Talbotd
Дата першого виконання 10 січня 1929
Персонаж твору Пригоди Тентена, Tintin in the Congod, The Castafiore Emeraldd, The Adventures of Tintind, Tintin in Americad, The Red Sea Sharksd і The Calculus Affaird
З вигаданого світу Tintin universed
Рідний світ Earth[d]
Наративна роль протагоніст
Є ворогом для Rastapopoulosd і J. W. Müllerd
Офіційний сайт
CMNS: Тентен у Вікісховищі

Тентен (фр. Tintin, у деяких перекладах помилково транслітерується як «Тантан», «Тінтін» чи «Тін-Тін», що не відповідає французькій вимові ) — головний персонаж бельгійської серії коміксів Ерже «Пригоди Тентена». Пізніше — герой мультфільмів та художніх фільмів, знятих за коміксами Ерже, а згодом — і відеоігор.

Тентен уперше з'являється 1929 року в коміксі Тентен у Країні Рад (фр. Tintin au pays des Soviets). Він — молодий бельгійський журналіст, розумний, спритний, добрий та сміливий. Постійно бореться зі злом у різних його проявах.

«Пригоди Тентена»[ред. | ред. код]

Тентен у Країні Сов'єтів (1929)[ред. | ред. код]

Тентен потрапляє до Радянського Союзу, щоб написати репортаж. Більшовики чинять йому перешкоди, намагаються заарештувати, але він виконує місію.

Слід зазначити, що Ерже мало що знав про Радянський Союз: більшість сцен виглядає неправдоподібно.

Наприклад: більшовик, що роздає хліб безпритульним дітям, питає в кожного з них: «Комуніст?»; хліб отримують лише ті, хто назвався комуністом.

У іншій сцені, під час виборів до рад, комісар пропонує селянам «обрати один з трьох списків», один з яких — «список комуністів», а решта — «списки безпартійних». Комісар погрожує селянам револьвером і ті вимушені «обрати» список комуністів.

Тентен у Конго (1931)[ред. | ред. код]

Тентен у Конго (фр. Tintin au Congo), друга серія книжки, вийшла у 1931. Тентен їде до Конго, де допомагає впіймати бандитів.

Як і у випадку з Радянським Союзом, Ерже мало що знав про Конго. Комікс побудовано на тогочасних стереотипах щодо Африки, за що пізніше його звинувачували у расизмі. Здобувши незалежність, деякі африканські країни навіть заборонили цю книжку на своїй території.

Синій лотос (1936)[ред. | ред. код]

У коміксі Синій лотос (фр. Le Lotus bleu), що вийшов у вересні 1936, Тентен бореться з японською агресією проти Китаю.

Цього разу Ерже вперше спробував зібрати інформацію про країну, де відбувається дія. Він познайомився з китайським художником, що вчився тоді у Європі і розповів про ситуацію у Китаї. Художник став прототипом персонажу на ім'я Чанґ.

Українські переклади[ред. | ред. код]

2019 року вийшов друком перший том серії коміксів в українському перекладі — «Тентен. Репортер ХХ віку у країні Сов'єтів». Видавництво: «PINZEL», перкладач — Іван Рябчій[1].

2023 року вийшов друком другий том серії коміксів в українському перекладі— «Чорний острів». Видавництво: «PINZEL», перекладач — Сергій Рева.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Укрінформ: «Тентен. Репортер ХХ віку у країні Сов'єтів». Презентація бельгійської книги (23.10.2019)

Див. також[ред. | ред. код]