Термостовпчик

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Термостовпчик — електронний пристрій, який перетворює теплову енергію в електричну. Він складається з декількох термопар, які зазвичай з'єднуються послідовно або, рідше, паралельно.

Термостовпчик не реєструє абсолютну температуру, а генерує вихідну електричну напругу пропорційно до локальної різниці температур або градієнту температури.

Термостовпчики використовуються для створення електричного сигналу у відповідь на наявність тепла як елементи пристроїв, які вимірюють температуру, таких як інфрачервоні термометри, які широко використовуються в медицині для вимірювання температури тіла. Вони також використовуються в датчиках теплового потоку (таких як термостовпчик Молля і Піргеліометр Епплі) [1][2][3] і протипожежних сигнальних систем. Вихід термостовпчика, як правило, в діапазоні значень напруги від десятків або сотень мілівольт.[4] При посиленні рівня сигналу, пристрій можна використовувати для виміру середнього значення температури.[5]

Термостовпчики також використовуються для генерування електричного сигналу від, наприклад, нагріву електричних компонентів, сонячного вітру, радіоактивних матеріалів, або вогню. Процес є також прикладом теплоелектричного ефекту (електричний струм передає теплову енергію), коли електричний струм виникає між теплим і холодним переходом.

Див. також[ред. | ред. код]

  • Ефект Зеєбека — фізичний ефект, який лежить в основі процесу генерації напруги в термостовпчику.
  • Термоелектричні матеріали — високопродуктивні матеріали, що можуть бути використані для побудови компактних термостовпчиків, які генерують високу потужність.

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. http://www.novalynx.com/glossary-t.html
  2. http://www.omega.com/literature/transactions/volume1/glossary.html
  3. Архівована копія. Архів оригіналу за 14 січня 2013. Процитовано 8 листопада 2014. 
  4. Архівована копія. Архів оригіналу за 3 березень 2016. Процитовано 8 листопад 2014. 
  5. http://www.capgo.com/Resources/Sensors/SensorGlossary.html