Техаська сліпа саламандра

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Техаська сліпа саламандра
Техаська сліпа саламандра
Техаська сліпа саламандра
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Земноводні (Amphibia)
Підклас: Безпанцерні (Lissamphibia)
Надряд: Батрахії (Batrachia)
Ряд: Хвостаті (Caudata)
Підряд: Salamandroidea
Родина: Безлегеневі саламандри
Рід: Струмкова саламандра
Вид: Техаська сліпа саламандра
Біноміальна назва
Eurycea rathbuni
Stejneger, 1896
Синоніми
Typhlomolge rathbuni
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Eurycea rathbuni
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Eurycea rathbuni
EOL logo.svg EOL: 1035663
ITIS logo.svg ITIS: 586343
IUCN logo.svg МСОП: 39262
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 147900

Техаська сліпа саламандра (Eurycea rathbuni) — вид земноводних з роду Струмкова саламандра родини Безлегеневі саламандри. Інша назва «саламандра Ратбуна» (на честь американського вченого Річарда Ратбуна).

Опис[ред.ред. код]

Загальна довжина досягає 8—13,5 см. Це неотенічна личинка, яка втратила здатність до метаморфози. Голова подовжена та пласка з лопатоподібною мордою. Має також перисті зябра, що зберігаються протягом усього життя. Очі сильно редуковані, затягнуті шкірою. Тулуб щільний з 12 реберними щілинами. Кінцівки довгі, передні — з 4 пальцями, задні — з 5. Хвіст стиснутий з боків, звужується до кінця. Забарвлення шкірі біле, майже без будь-якого пігменту. Зябра червоного кольору.

Напівпрозоре тіло з надзвичайно тонкими ногами і велика голова надають цьому земноводному вигляд якоїсь неземної істоти — «привиду».

Спосіб життя[ред.ред. код]

Зустрічається в артезіанських колодязях і глибоких печерах. Веде водний спосіб життя. Активна лише у темряві. Живиться слимаками, крабами та іншими безхребетними.

Самиця відкладає у воду до 15 яєць. Парування та розмноження відбувається протягом року. Самиці самі шукають самців. Останні залишають на каміння свої сперматофори, які самиці втягують до своєї клоаки.

Розповсюдження[ред.ред. код]

Мешкає у центральному Техасі (США).

Джерела[ред.ред. код]

  • Hillis, D.M., Chamberlain, D.A., Wilcox, T.P., & Chippindale, P.T. (2001): A new species of subterranean blind salamander (Plethodontidae: Hemidactyliini: Eurycea: Typhlomolge) from Austin, Texas, and a systematic revision of central Texas paedomorphic salamanders. Herpetologica 57: 266–280.
  • Grzimek, Bernhard Het leven de dieren deel V:Vissen (II) en amfibieën, Kindler Verlag AG, 1971, Pagina 394 ISBN 90 274 8625 5