Тимчук Іван Дмитрович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Тимчук Іван Дмитрович
Народився 7 липня 1932(1932-07-07)
Лисичники, Заліщицький район, Тернопільська область
Помер 27 травня 1988(1988-05-27) (55 років)
Львів
Поховання
Діяльність лікар
Alma mater Буковинський державний медичний університет
Посада завідувач кафедри анестезіології та реаніматології Львівського державного медичного інституту
Науковий ступінь доктор медичних наук

Іва́н Дми́трович Тимчу́к (7 липня 1932, с. Лисичники, нині Заліщицького району Тернопільської області — 27 травня 1988, Львів) — український медик, науковець і практик, доктор медичних наук, професор.

Життєпис[ред. | ред. код]

У семирічному віці втратив батька, згодом молодими померли сестри Тетяна, Марія та Ірена. Після закінчення 4-ох класів початкової школи в рідному селі навчався у Заліщицькій середній школі, яку закінчив 1951 року.

В 1951—1957 роках студіював медицину у Чернівецькому медичному інституті, після закінчення якого розпочав лікарську практику ординатором Заліщицького, пізніше − Тернопільського тубдиспансеру.

У 1959—1963 роках працював ординатором хірургічного відділення Тернопільської обласної лікарні, згодом завідувачем анестезіологічного відділення тієж лікарні.

З березня 1965 року трудова діяльність Тимчука пов'язана зі Львівським державним медичним інститутом, де посаду викладача плідно поєднав з науковою роботою.

1968 року захистив кандидатську дисертацію<, яка лягла в основу монографії «Трихлоретиленове знеболювання», що вийшла 1971 року і до сьогодні залишається єдиним методичним посібником в анестезіологічній практиці.

З 1970 року він доцент і завідувач курсом анестезіології і реаніматології при кафедрі торакальної хірургії та анестезіології (завідувач кафедри проф. М. Даниленко).

1974 року захистив докторську дисертацію «Вплив різних концентрацій інгаляційних анестетиків на основні життєві функції хворих з серцевою і легеневою патологією», застосувавши вперше в анестезіологічній практиці газову хроматографію.

1975 року очолив новостворену кафедру анестезіології та реаніматології Львівського державного медичного інституту, одну з перших в Західному регіоні України, на якій успішно працював з 1977 року на посаді професора і до кінця свого життя.

Помер Іван Дмитрович 27 травня 1988 року. Похований у Львові на Янівському цвинтарі.

Науковий доробок[ред. | ред. код]

Він є автором монографій «Трихлоретиленове знеболювання», «Интенсивная послеоперационная терапия», і «Справочник по анестезиологии», патенту на винахід, трьох авторських свідоцтв, опублікував більше 80 наукових праць. Під його керівництвом підготовлено 4 кандидати медичних наук, які працюють на педагогічній ниві і в галузі практичної медицини в Україні і за кордоном (Австрія).

Джерела[ред. | ред. код]