Трамплін

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Трамплі́н (фр. tremplin < італ. trampolino < trampolo — «ходулі») — спортивна споруда (пристрій) для збільшення дороги польоту тіла спортсмена при стрибках на лижах, у воду та у гімнастиці.

Гірськолижний трамплін (Ворохта)

Види трамплінів[ред.ред. код]

Трамплін для стрибків на лижах[ред.ред. код]

Трамплін для стрибків на лижах — споруда у вигляді штучної (природної) гори, що складається із стартових майданчиків, гори розгону (висота 20—80 м, довжина 60—110 м, ширина 3—4 м, кут нахилу 27—38°), столу відриву (ширина 4—6 м, висота 1—4 м), гори приземлення (ширина 15—20 м) і майданчика зупинки. Загальна висота трампліну від стартового майданчика до майданчика зупинки зазвичай перевищує розрахункову довжину стрибка в 1,5 рази. Трамплін поділяються за потужністю (розрахунковою довжиною стрибка) на навчальні (до 20 м), малі (20—50 м), середні (50—70 м), великі (70—90 м) і для польотів на лижах (понад 120 м). Трамплін обладнюють підіймальними пристроями (ліфт, канатна дорога і ін.) для транспортування спортсменів на стартовий майданчик. У безсніжний період на середніх трамплінах застосовують штучне синтетичне покриття.

Трамплін для стрибків на водних лижах[ред.ред. код]

Трамплін для стрибків на водних лижах — пологий похилий поміст з гладкою поверхнею довжиною 6,4—6,7 м (над водою) і шириною 3,7—4,3 м. Висота верхнього зрізу столу трампліну над водою 1,5—1,8 м.

Трамплін для стрибків у воду[ред.ред. код]

Трамплін для стрибків у воду — пружний майданчик (дошка) довжиною 4,8—5 м, шириною 0,5 м, переважно з дюралюмінієвих сплавів фігурного профілю, з шорсткою поверхнею або із закріпленою на ній дерев'яною (кокосовою) доріжкою. Висота дошки трампліна від поверхні води 1; 3; 5; 7,5; 10 м.

Трамплін гімнастичний[ред.ред. код]

Трамплін гімнастичний — дошка (з міцною основою), що пружинить похило, для посилення відскоку при гімнастичних, акробатичних і тренувальних легкоатлетичних стрибках. Між дошкою і підставкою кріпиться клин або пружина, переміщення яких змінює пружність дошки.

Посилання[ред.ред. код]