Увінчання Христа терновим вінцем

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Увінчання Христа терновим вінцем (Се людина!)
італ. Ecco Homo
Творець: Гверчіно
Час створення: 1647
Розміри: 115 × 149 см
Висота: 154,3 см, 115,3 см
Ширина: 195,3 см, 154,3 см
Матеріал: олійні фарби на полотні
Жанр: сакральне мистецтво
Зберігається: Мюнхен, Німеччина
Музей: Стара пінакотека

"Увінчання Христа терновим вінцем" (італ. Ecco Homo) — картина італійського художника 17 століття Гверчіно доби бароко. Інша назва картини — «Се людина». Зберігається в Старій пінакотеці, місто Мюнхен.

Картина[ред. | ред. код]

Як і всі художники Італії, Гверчіно вивчав античні залишки. Добре знав він і давньоримські рельєфи.На мармуровій поверхні висікали фігури або надгробкові портрети у один рядок і навіть голови персонажів робили на одній висоті.

Все це присутнє і на картині Гверчіно. Тільки мармур замінив на полотно і олійні фарби. Та за сюжетом створив не римлян доби республіки, а біблійних персонажів. В центрі Христос. Кат в лицарських обладунках щойно увінчав його голову терновим вінцем, і Христос відчув біль попри палку молитву. Постать в арабському одязі(Йосип Арімафейський ?) і лицарські обладунки ката добре контрастують з теплим, оголеним тілом Бога. Ці деталі вимальовані Гверчіно віртуозно, натхнено і так добре, що нема сумнівів у їх матеріальності. Серед картин Гверчіно — ця в переліку найкращих.

Караваджо і його послідовники[ред. | ред. код]

Картин Караваджо небагато. І вже за життя митця їх високо поціновували, берегли. Не дивно, що талановиті твори і підвищена матеріальність речей і персон в творах Караваджо приваблювала художників. Картини Караваджо вивчали і копіювали десятиліттями. Були палкі послідовники художника, яких пізніше назвали караваджистами, послідовниками Караваджо і його методики побудови картин. Серед італійських караваджистів одне з головних місць посів Гверчіно.Саме караваджисти рознесли по Європі художні знахідки геніального Караваджо. А їх картини створили головне уявлення про уславлені картини майстрів Італії доби бароко.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  1. а б https://www.sammlung.pinakothek.de/en/artwork/Dj4mBa9x5A
  2. а б https://www.sammlung.pinakothek.de/en/artist/guercino-giovanni-francesco-barbie/dornenkroenung-christi
  3. https://www.sammlung.pinakothek.de/en/artist/guercino-giovanni-francesco-barbie/ecce-homo