Доріан (ураган)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ураган Доріан
Ураган 5 категорії (SSHS)
Dorian 2019-09-01 1601Z.png
Ураган на піку інтенсивності над Багамськими островами 1 вересня 2019 року
Сформувався 24 серпня 2019
Розпався 10 вересня 2019
Найсильніші
вітри
82 м/с (160 вузлів) (постійний за 1 хв.)
Найнижчий тиск 910 гПа (мбар; 683 мм рт. ст.)
Жертви 84
Збитки $5.1 млрд. (2019 USD)
Вражені райони
Входить до
Сезон атлантичних ураганів
Мапа руху та інтенсивності урагану Доріан за шкалою Саффіра-Сімпсона.
Мапа руху та інтенсивності урагану Доріан за шкалою Саффіра-Сімпсона.

Ураган Доріан (англ. Hurricane Dorian) — найпотужніший тропічний циклон, що уражали Багамські острови, і вважається найгіршим стихійним лихом в історії країни. [1] Це був четвертий названий шторм, другий ураган, та перший великий ураган сезону ураганів в Атлантичному океані 2019 року . Доріан вразив острови Абако 1 вересня з максимальним стійким вітром 185   миль / год (295   км / год), зрівнявшись за силою з ураганом «Дня Праці» 1935 р. за найвищим вітром атлантичного урагану, що коли-небудь був зафіксований на суші. Доріан вразив Великі Багами невгамовними вітрами з такою ж силою, зупинившись трохи північніше на принаймні 24 години. Внаслідок цього, пошкодження цих островів були катастрофічними: більшість споруд були зруйновані або знесені у море, щонайменше 70 000 людей залишилися бездомними. Ураган посунув уздовж узбережжя Південно-Східної частини Сполучених Штатів та Атлантичної Канади, залишивши після себе значні збитки та економічні втрати в цих регіонах.

Доріан починався з тропічної хвилі 24 серпня над Центральною Атлантикою. Буря рушила через Малі Антильські острови і перетворилась в ураган 28 серпня, коли була на північ від Великих Антильських островів. Доріан продовжував швидке посилення протягом наступних днів, й досяг свого піку як ураган категорії 5 з однохвилинним стійким вітром 185   миль / год (295   км / год) і мінімальний центральний тиск 910 мбар (26,87 дюйм рт. ст.)

Зона впливу[ред. | ред. код]

1 вересня Доріан вийшов на сушу Багамських островів в Локоть-Кей, на схід від острова Абако, і за кілька годин на Гран-Багам через, де він залишався майже нерухомим протягом наступного дня. Після значного ослаблення, 3 вересня Доріан почав просуватися на північний захід, паралельно східному узбережжю Флориди. Продовжуючу втрачати силу, наступного дня ураган повернув на північний схід, вдарив мис Хаттерас вже маючи 1 категорію (6 вересня) . Доріан перетворився на екстратропічний циклон, й вдарив спочатку Нову Шотландію,потім Ньюфаундленд 8 вересня. Він остаточно втратив силу біля Гренландії 10 вересні.

З 26-го по 28 серпня ураган зачепив кілька частин найпівнічніших Малих Антильських островів. Руйнівні вітри вплинули насамперед на Віргінські острови, де пориви сягали 111 миль/год (179 км/год). Були вжиті масштабні запобіжні заходи для зменшення шкоди, особливо в Пуерто-Рико, де одна людина загинула. В інших місцях Малих Антильських островів наслідки шторму були відносно незначними. Готуючись до шторму, штати Флорида, Джорджія, Південна Кароліна, Північна Кароліна та Вірджинія оголосили надзвичайний стан, і багато прибережних округів від Флориди до Північної Кароліни видали наказ про обов'язкову евакуацію.

Тривала сила вітру урагана Доріана, що сягала 185 миль / год (295   км / год) на суші коло Елбоу-Кей дорівнює силі вітру урагану Дня Праці 1935 року як найсильнішого атлантичного урагану, якщо порівнювати стійкі, тривалі вітри. Пошкодження на Багамах були катастрофічним через довготривалість та інтенсивність штормових умов: сильні опади, сильні вітри та штормові приливи; тисячі будинків були знищені, зафіксовано щонайменше 51 смертей. Справжня кількість загиблих невідома, але джерела новин на Багамах припускають, що вона може перевищувати 1000. Наразі пропало 1300 людей. [2] Доріан - це найдорожче стихійне лихо в історії Багамських островів, за деякими оцінками збитки майна можуть сягати 7мільярдів доларів. [3]

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

The National Hurricane Center:

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Dorian's death toll in Bahamas rises to 50: official. Reuters. 10 вересня 2019. Архів оригіналу за 11 вересня 2019. Процитовано 17 вересня 2019. 
  2. Ron Brackett; Jan Wesner Childs (9 вересня 2019). In the Bahamas, Official Hurricane Dorian Death Toll Rises to 45, But Newspaper Says It's in the Thousands. weather.com. The Weather Company. Архів оригіналу за 10 вересня 2019. Процитовано 10 вересня 2019. 
  3. Fitz-Gibbon, Jorge (5 вересня 2019). Hurricane Dorian causes $7B in property damage to Bahamas. New York Post. Архів оригіналу за September 7, 2019. Процитовано 5 вересня 2019.