Урочище «Дуброва та Язвине»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Урочище «Дуброва та Язвине»
Розташування: Україна,
Івано-Франківська область,
Рогатинський
Площа: 13 га
Заснований: 2018
Керівна
організація:
Юнашківська сільська рада

Урочище «Дуброва та Язвине» — ботанічний заказник місцевого значення. Об'єкт розташований на території Рогатинського району Івано-Франківської області, на території Юнашківської сільської ради.

Площа — 13 га, статус отриманий у 2018 році.

Урочище «Дуброва та Язвине» належним чином репрезентує лучно-степову рослинність Опілля. Їхня уніікальність пов'язана з великою площею та добрим станом збереження природної рослинності. Природоохоронна та наукова цінність урочищ обумовлюється наявністю популяцій 10 видів рослин, внесених до Червоної книги України, 6 видів, які охороняються на міжнародному рівні (ЄЧС, ЧС МСОП, Додаток 1 Бернської конвенції, Додатки 2 та 4 Дерективи оселищ Ради ЄС, Конвенція CITES), а також угруповання формацій, внесених до Зеленої книги України. Виявлено також 13 видів рослин рідкісних для Івано-Франківської області. Раритетна складова рослинного світу урочища включає 33 рідкісні види, що є одним з найвищих показників раритетного біорізноманіття в області.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Рішення Івано-Франківської обласної ради від 22.06.2018 №866-22/2018 «Про внесення змін і доповнень у мережу об'єктів природно-заповідного фонду».