Урочище «Дуброва та Язвине»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Урочище «Дуброва та Язвине»
Розташування: Україна Україна
Івано-Франківська область,
Рогатинський район
Площа: 13 га
Заснований: 2018 р.
Керівна
організація:
Юнашківська сільська рада

Уро́чище «Дубро́ва та Я́звине» — ботанічний заказник місцевого значення в Україні. Об'єкт розташований у межах Рогатинського району Івано-Франківської області, на території Юнашківської сільської ради.

Площа 13 га. Статус отриманий у 2018 році. Перебуває у віданні: Юнашківської сільської ради.

Урочище «Дуброва та Язвине» репрезентує лучно-степову рослинність Опілля. Їхня унікальність пов'язана з великою площею та добрим станом збереження природної рослинності. Природоохоронна та наукова цінність урочищ обумовлюється наявністю популяцій 10 видів рослин, внесених до Червоної книги України, 6 видів, які охороняються на міжнародному рівні (ЄЧС, ЧС МСОП, додаток 1 Бернської конвенції, додатки 2 та 4 Дерективи оселищ Ради ЄС, Конвенція CITES), а також угруповання формацій, внесених до Зеленої книги України. Виявлено також 13 видів рослин, рідкісних для Івано-Франківської області. Раритетна складова рослинного світу урочища включає 33 рідкісні види, що є одним з найвищих показників раритетного біорізноманіття в області.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Рішення Івано-Франківської обласної ради від 22.06.2018 №866-22/2018 «Про внесення змін і доповнень у мережу об'єктів природно-заповідного фонду».