Урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини
Посаду обіймає
Скоренко Маргарита Степанівна

від 30 серпня 2022
ТипУрядові уповноважені
ПідзвітнийКабінет Міністрів України
ПризначаєКабінет Міністрів України
Створення31 травня 2006
Перший на посадіЮрій Зайцев

Урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини — посадова особа, на яку Кабінетом Міністрів України покладено повноваження щодо забезпечення представництва під час розгляду справ про порушення положень Конвенції про захист прав і основних свобод людини 1950 року в Європейській комісії з прав людини та Європейському суді з прав людини.

Урядовий уповноважений у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, міжнародними договорами України, Внутрішнім регламентом Європейської комісії з прав людини, Внутрішнім регламентом Європейського суду з прав людини та цим Положенням.

Урядовим уповноваженим призначається особа, яка не менш як 10 років проживає в Україні, є громадянином України, має вищу юридичну освіту, стаж роботи в галузі права не менш як 10 років, володіє однією з офіційних мов Ради Європи.

Основними завданнями Урядового уповноваженого є:

  • представництво України в Європейському суді з прав людини під час розгляду справ про порушення Україною положень Конвенції, а також під час розгляду справ за позовами України стосовно порушень положень Конвенції іншими державами — учасницями Конвенції;
  • координація роботи зацікавлених органів виконавчої влади, пов'язаної з підготовкою матеріалів для розгляду справ у Суді;
  • підготовка і внесення на розгляд Суду письмових доповідей, участь у слуханні справ, які розглядаються ними;
  • унесення на розгляд Кабінету Міністрів України пропозицій про усунення порушень положень Конвенції, недопущення таких порушень у майбутньому;
  • надання необхідної інформації уповноваженим особам, які прибуватимуть в Україну з метою проведення перевірок дотримання Конвенції.

На виконання основних завдань Урядовий уповноважений:

  • вивчає факти порушення прав людини в Україні відповідно до запитів Комісії та Суду;
  • відповідає на запити Суду, надає докази, надсилає повідомлення та додаткові письмові зауваження щодо справ про порушення положень Конвенції;
  • надає Суду інформацію та відповідні матеріали щодо справ про порушення Конвенції;
  • надсилає до відповідних державних органів України запити стосовно надання матеріалів і пояснень щодо конкретних випадків порушень прав людини;
  • виступає доповідачем у справах щодо порушення прав людини під час їх розгляду в Суді;
  • інформує Кабінет Міністрів України про хід розгляду справ у Суді;
  • подає Кабінетові Міністрів України пропозиції про запобігання порушенням прав людини в Україні;
  • проводить переговори з метою врегулювання спору шляхом укладення мирової угоди з позивачем.

Діяльність Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини забезпечується Секретаріатом Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини, структурним підрозділом Мін'юсту, яке очолює керівник Секретаріатом Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини.

Список

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 7 червня 2006 року № 792-р [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/792-2006-р «Про призначення Зайцева Ю. Є. Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини»].
  2. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 2343-р [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2343-2010-р «Про звільнення Зайцева Ю. Є. з посади Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини»].
  3. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 5 січня 2011 року № 7-р [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/7-2011-р «Про призначення Лутковської В. В. Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини»].
  4. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2012 року № 227-р [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/227-2012-р «Про звільнення Лутковської В. В. з посади Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини»].
  5. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2012 року № 228-р [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/228-2012-р «Про призначення Кульчицького Н. С. Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини»].
  6. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 4 вересня 2013 року № 654-р [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/654-2013-р «Про звільнення Кульчицького Н. С. з посади Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини»].
  7. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 19 березня 2014 року № 214-р «Про призначення Севостьянової Н.І. Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини».
  8. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 14 січня 2015 року № 3-р [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3-2015-р «Про звільнення Севостьянової Н. І. з посади Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини»].
  9. Уряд звільнив уповноваженого у справах ЄСПЛ Ліщину. Європейська правда language= ukrainian. Процитовано 3 червня 2024.
  10. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2022 року № 765-р «Про призначення Сокоренко М. С. Уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини».

Посилання

[ред. | ред. код]