Фонд імені Александра Онассіса

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Логотип фонду

Фонд імені Александра Онассіса — громадський культурно-освітній фонд, заснований за заповітом грецького підприємця, мільярдера, Аристотелем Онассісом та названий ним на честь сина Александра, загиблого у віці 21 року через авіакатастрофу.

Відповідно до заповіту Аристотель Онассіс передав фондові 45% спадку фонду (яка б могла належати його синові), а решту 55% — своїй дочці Христині Онассіс. Після смерті Аристотеля Онассіса його довірені особи започаткували фонд. Також згідно з волею Онассіса, у Вадуці, Ліхтенштейн, створено два фонди: Alexander S. Onassis Business Foundation — прибуткова організація, яка опікувалась бізнесом у галузі судноплавства та мала 40% річних прибутків передавати громадському фонду Alexander S. Onassis Public Benefit Foundation, а решту 60% реінвестувати у бізнес.

Нині штаб-квартира фонду Alexander S. Onassis Public Benefit Foundation знаходиться за адресою:

Греція, Афіни 10558, вулиця Есхіну, 7[1]

В той час як штаб-квартира Alexander S. Onassis Business Foundation:

Ліхтенштейн, FL 9490, Вадуц, вул. Штадтл, 27[1]

Окрім культурно-просівітницького фонду в Афінах діє надсучасний Медичний центр сердцевої хірургії імені Онассіса (іноді Кардіоцентр імені Онассіса), по допомогу до якого звертались Константінос Міцотакіс, Христос Ламбракіс та інші.

The Alexander S. Onassis Public Benefit Foundation[ред.ред. код]

Крім того задля популяризації еллінізму в США та Канаді у Нью-Йорку відкрито філію фонду The Alexander S. Onassis Public Benefit Foundation (USA). Зусиллями останньої відкрито виставковий центр на першому поверсі Olympic Tower у центрі Нью-Йорка, створено експозицію бібліотека для еллінського мистецтва в музеї Метрополітен-музей.

В період з 5 жовтня 2010 по 3 січня 2011 року фонд влаштував в Нью-Йорку виставку «Heroes: Mortals and Myths in Ancient Greece», яка включила 90 творів давньогрецького мистецтва, починаючи з архаїки, класики та елліністичного періодів, запозичені з приватних колекцій у Сполучених Штатах і Європі[2].

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]