Фрідріх Альфред Крупп

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Фрідріх Альфред Крупп

Фрідріх Альфред Крупп (17 лютого 1854 — 22 листопада 1902)- німецький промисловець й політик. Походив з відомого роду Круппів.

Життєпис[ред.ред. код]

Народився у м. Ессен. Був сином Альфреда Круппа, значного німецького промисловця, та Берти Ейхгоф. Успадкувавши сталеливарну та зброярську справу від свого батьку він суттєво розвирив виробництво. Під його керівництвом кількість робітників зросла до 45 тисяч.

Також Фрідріх Альфред багато зробив для покращення соціального життя робітників. За нього більшість трудящих мешкало у зручних й гарних будинках у передмісті Ессена — Алтенгофі.

Збільшення статків призвела до зростання впливу та авторитету родини Круппів. Фрідріх Альфред починає цікавитися політичними справами. З 1893 до 1898 роками стає членом Рейхстагу, де долучається до партії Вільних консерваторів.

Окрім цього, Фрідріх Альфред цікавився наукою, зокрема океанографією, підтримував стосунки з вченими-природознавцями Феліксом Дорн й Ігнасіо Челіо.

15 листопада 1902 року соціал-демократична газета «Форвертс» звинуватила Фрідріха Альфреда у гомосексуалізмі, а 22 листопада він вкоротив себі життя.

Родина[ред.ред. код]

Дружина — Маргарет фон Енде

Діти:

  • Берта (1886—1957), дружина Густава фон Болена, прусського дипломата
  • Барбара (1887—1972), дружина Тіло, барона Вілмовскі

Джерела[ред.ред. код]

  • Michael Epkenhans, Ralf Stremmel (Hrsg.): Friedrich Alfred Krupp. Ein Unternehmer im Kaiserreich. Beck, München 2010, ISBN 978-3-406-60670-0.