Футболгольф

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Футболгольф
Характеристика
Категорія: Гра з м'ячем
Інвентар: М'яч
Перші змагання
Рік: 1980
Чемпіонат Європи: 2007
Чемпіонат світу: 2007
Міжнародна асоціація
Назва: WFGA
Засновано: 2007
Web-сайт: www.worldfootballgolf.com


Футболгольф, або футбольний гольф (від англ. football та англ. golf) - це поєднання двох видів спорту: футболу та гольфу. Правила схожі на правила гри в гольф, але грають ногами і футбольним м’ячем та лунки відповідного розміру.

Опис[ред. | ред. код]

Футболгольф - це спортивна гра в якій окремі учасники або команди змагаються, заганяючи футбольний м’яч в спеціальні лунки ударами ноги, намагаючись пройти відведену дистанцію за мінімальну кількість ударів, та обійти при цьому існуючі перешкоди (якщо такі є на лунці). В грі необхідно пройти все поле (курс), а це 9 чи 18 лунок, за мінімальну кількість ударів. Футболгольф - це гра, в якій немає вікових обмежень, гра для людей будь-якого віку, статі та рівня спортивної підготовки. Грати може кожен.

Правила гри[ред. | ред. код]

Курс для гри в футболгольф складається з серії лунок. Зазвичай це 18 чи 9 лунок, але можуть бути й інші варіанти. Наприклад курси для гри у футболгольф в Fotbal Park Dymník, що в Чехії та Soccerpark-Inzell в місті Інцель, Німеччина нараховують по 36 лунок. 36 лунок таким чином поділені на 2 ігрових поля: Fun та Profi по 18 лунок кожний. Fun — підходить для сімейної гри та відпочинку. Грати можуть всі і дорослі й діти. На курсі Profi, грати складніше та й довжина лунок тут значно більша.

Кожна лунка має стартовий майданчик, звідки й починається гра.

Стартовий майданчик відмічен двома мітками, що відображають допустимі межі зони, де може бути встановлений м’яч для першого удару. Гра починається з першого удару по м’ячу з розміченого стартового майданчика. Коли м’яч зупиняється здійснюється повторний удар. Після того, як кожен з гравців зробить по першому удару, м’яч, що знаходиться далі від лунки розігрується першим. Тобто першим завжди робить удар той гравець, чий м’яч знаходиться далі від лунки. Саме тому, часто буває, що положення м’яча ускладнює або заважає гравцю, чий м’яч далі від лунки, виконати удар. Тож, для зручності гри, правилами дозволяється забрати свій м’яч. Для цього м’яч замінюють на маркер. Маркер - предмет, що відзначає положення м’яча на лунці, зазвичай плоский, невеличкий, округлої форми. Після проходження лунки гравці записують результати в свої картки (англ. score-card). Кожний дотик ногою до м’яча вважається за удар. Якщо м’яч потрапив на іншу лунку або у водну перешкоду, то приписується 1 штрафний удар і гра продовжується з попереднього місця удару.

Біля старту кожної лунки знаходиться інформаційна табличка, на якій вказана довжина лунки, її конфігурація та пар, за які рекомендовано пройти лунку. Пар - це термін, що прийшов з гольфу, скорочено від “паритет” — умовний норматив, постійно використовуваний для підрахунку результатів і оцінки рівня гравців. Пар — це кількість ударів, який гравець повинен здійснити на одній лунці або на всьому полі при вдалій грі. Зрозуміло, що гравець може показати результат яквище так і нижче пар.

Максимально допустима кількість ударів на лунці дорівнює кількості пар помножене на 3. (Пар 3×3=9). Коли Ви досягли максимальної кількості ударів, при цьому м’яч досі не в лунці,  Ви повинні записати собі штраф (кількість пар лунки помножене на 4) та переходити на наступну лунку.

Наприклад якщо:

Пар                   Max.                 Штраф

3                       9                       12

4                       12                     16

5                       15                     20

6                       18                     24

Також на лунці можуть бути присутніми різні перешкоди - водні перепони, кільця, поглиблення з піском, кущі, дерева, висока трава тощо, які треба або оминути або пройти наскрізь в залежності від типу перешкоди.

Перемагає той, хто  пройде всі лунки за найменшу кількість ударів.

Історія[ред. | ред. код]

Футболгольф (або футбольний гольф) ймовірно має свої витоки зі Швеції, де у 1980 році вже грали в футболгольф. Саме відтоді гра почала розвиватися. Перший чемпіонат світу з футболгольфу було проведено в Soccerpark Pfalz Дірмштайн, Німеччина у 2007 році. З-тих пір чемпіонати світу проводяться кожного року. На сьогоднішній день існує понад 100 курсів для гри в футболгольф. Найбільша кількість яких розташована в Данії. Існують також курси в Німеччині, Швеції, Норвегії, Чехії, Іспанії, Австрії, Україні, Великій Британії та Ірландії, Бразилії та в Таїланді. В Україні перше поле для гри в футболгольф Football Land Dergachov було відкрито 24 травня 2014 року на базі сімейного комплексу, що розташований у мальовничому куточку Київської області, Обухівський район с.Верем'я. Розробкою дизайну та будівництвом першого в Україні поля для гри в футболгольф займалась компанія “Football Land”. Саме це поле вже включено до WFGA (Word Footballgolf Association).

Світова Асоціація[ред. | ред. код]

WFGA - Світова асоціація з футболгольфу

Стандарти гри, правила гри, проведення міжнародних чемпіонатів та рейтинги гравців регулюються WFGA ( англ. WFGA -“Word Footballgolf Association”) - Світовою асоціацією з футболгольфу, що являє собою міжнародний керівний орган з футболгольфу. Та була створена спеціально для вирішення таких питань. Президент асоціації Ханс Хансен. Найкращі в своїх країнах гравці в футболгольф - Стадлер Марінус та Нідермаєр Ханс (Німеччина), Боллеруп Андерс та Санфілд Бент (Данія), Турлін Маркус (Швеція), Машін Мілан (Чехія), Сторсвен Бьйорнар (Норвегія), Кірчбергер Томас (Австрія), Олішкевич Олександр (Україна). Данні згідно рейтингової таблиці WFGA станом на січень 2019 року.

Посилання[ред. | ред. код]

Word Footballgolf Association (WFGA)

Dansk Fodboldgolf Union (DFGU)

Deutscher Footballgolf Association

Czech Footballgolf Association (CFGA)