Фізики

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Фізики
рос. Физики
Жанр комедія
Режисер Олег Рябоконь
Сценарист Олег Рябоконь
У головних
ролях
Борис Плотников
Леонід Бронєвой
Борис Хімічев
Ольга Волкова
Армен Джигарханян
Оператор Валерій Смирнов
Художник Борис Петрушанський
Кінокомпанія «Лентелефільм»
Тривалість 100 хв
Мова російська
Країна СРСР СРСР
Рік 1988
IMDb ID 0308723

«Фізики» — радянський телевізійний фільм режисера Олега Рябоконя, знятий в 1988 році за однойменною комедійною п'єсою Фрідріха Дюрренматта. Знятий на замовлення Ленінградського комітету з телебачення і радіомовлення Держтелерадіо СРСР.

Сюжет[ред. | ред. код]

Швейцарія, санаторій «Вишневий сад». Тут відбувається кілька вбивств доглядальниць, які здійснюють пацієнти, що вважають себе великими фізиками — Ньютоном і Ейнштейном. Поліція наполягає на посиленні режиму. Тоді медсестра Моніка Штетлер освідчується в коханні третьому пацієнту Йогану Мьобіусу, який вважає, що він цар Соломон. Однак дії дівчини призводять до того, що Мьобіус вбиває її.

Головний лікар Матильда фон Цанд погоджується з посиленням режиму. Тоді несподівано «Ньютон» повідомляє Мьобіусу, що насправді він — видатний фізик Алек Кілтон і емісар іноземної розвідки. Тоді «Ейнштейн» зізнається в свою чергу, що він — не менш відомий учений Йосип Ейслер і агент іноземної розвідки іншої держави. У них було схоже завдання: забрати Йоганна Мьобіуса. Обидва дослідника ознайомилися з працями Мьобіуса і зрозуміли, що мають справу з генієм, здатним здійснити переворот в науці. Вони наполягають на поверненні Йоганна до досліджень, обіцяють колосальну винагороду, але він відмовляється, вважаючи, що його відкриття становлять загрозу для людства. Зрештою Мьобіус вмовляє колег і далі вдавати з себе божевільних.

Несподівано з'являється фон Цанд, яка повідомляє, що вже давно здогадалася про уявне божевілля своїх пацієнтів і скопіювала рукописи, які Мьобіус вважав знищеними. Вона збирається використовувати їх в своїх корисливих цілях, однак інспектор поліції Ріхард Фосс розгадує її гру. Фізики так і залишаються в «Вишневому саду».

У ролях[ред. | ред. код]

Знімальна група[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]