Фіцрой (річка, Західна Австралія)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Фіцрой
Fitzroy River at Fitzroy Crossing.JPG
Ріка Фіцрой недалеко від Фіцрой-Кроссінг
Витік хребет Д'юрак
Гирло затока Кінг Індійського океана
Країни басейну Австралія Австралія
Довжина 733 км
Площа басейну 93 829
Категорія у Вікісховищі Фіцрой

Фіцрой (англ. Fitzroy River) - ріка в західній частині регіону Кімберлі австралійського штату Західна Австралія.

Початок річки Фіцрой знаходиться в горах Д'юрак, недалеко від гори Уелльс. Довжина Фіцроя становить 733 км, а площа басейну - близько 93 829 км. Річка протікає в південно-західному напрямку, недалеко від міста Нунканба вона бере курс на північний захід і тече через скелясту місцевість, ущелини й рівнини регіону Кімберлі, після чого впадає біля міста Дербі в затоку Кінг, що є частиною Індійського океану.

Основні притоки Фіцрой - ріки Маргарет і Крістмас-Крік. Фіцрой протікає через посушливу місцевість. Сезон дощів, під час якого відзначається різкий ріст рівня води в ріці, триває з листопада по березень. Для регулювання водозбору, у тому числі процесу зрошення сільськогосподарських земель, на ріці, поблизу міста Камбаллін, споруджена гребля.

Місцевість, по якій протікає ріка Фіцрой, є історичним місцем розселення австралійських аборигенів, для яких ріка грає важливе церемоніальне й релігійне значення.

Ріка Фіцрой була відкрита в 1837 році мандрівником Джорджем Греєм. Сучасна назва була дана річці в 1838 році лейтенантом Стоуксом, що назвав її на честь капітана Роберта Фіцроя, колишнього капітана судна "Бігл", що також брав участь як натураліст в експедиції Чарльза Дарвіна.

Австралія Це незавершена стаття з географії Австралії.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.