ХМІГ Кип'яток

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Киплячий чайник - символ ХМІГ "Кип'яток"

Херсонська молодіжна ініціативна група «Кип'яток» (ХМІГ «Кип'яток») — недержавна організація заснована 10 липня 2014 року з метою всестороннього задоволення соціальних, культурних, творчих, освітніх та інших інтересів молоді та підлітків міста Херсона.

Девіз +100° креативу!
Кредо Ей, чайнику, не парся! Поки ти паришся — ми діємо!
Дата заснування 10 липня 2014 року
Штаб-квартира Україна, Херсон
Розташування вул. Героїв Крут, 2, м. Херсон,

Херсонська універсальна обласна наукова бібліотека ім. О. Гончара

Офіційні мови українська

Історія[ред. | ред. код]

Все почалося у червні 2014 року, коли група друзів зібралась разом проводити час і спілкуватися за піалою чаю. Але під час таких зустрічей звичайне спілкування переросло в обговорення актуальних проблем у країні та місті, а також можливостей їх вирішення. На обговореннях не зупинились і перейшли до дій — організували ініціативу та почали втілювати задумане в життя шляхом реалізації проектів, спрямованих на набуття нових знань і особистісний розвиток молоді та підлітків за рахунок неформальної освіти.

Проекти[ред. | ред. код]

Чайні посиденьки[ред. | ред. код]

У рамках цього проекту проводились чайні посиденьки та чайні церемонії, під час яких молодь разом пила чай і обговорювала цікаві та актуальні теми. В таких зустрічах взяло участь близько 200 осіб.

Команда з фрізбі[ред. | ред. код]

Була створена команда з фрізбі «Hellcats». Вони проводили ігри і тренувалася на вільних майданчиках міста, зокрема в міських парках. Окрім ігор, команда займалася популяризацією фрізбі та активного способу життя. Зокрема, брала участь в навчанні небайдужої молоді та школярів правилам гри. Наразі діяльність команди тимчасово призупинено.

Конкурс «25 кадр»[ред. | ред. код]

Конкурс відеороликів про здоровий спосіб життя для школярів. Під час проекту на базі Херсонської обласної бібліотеки для дітей імені Дніпрової Чайки були проведені майстер-класи від Першої Херсонської кіношколи з правильного монтажу, редагування, зйомки відео та роботи з відеоредакторами загалом. На завершення проекту журі обрало найкращі роботи, а переможці отримали гідні призи.

Відеоінсталяція «Honey&Beats»[ред. | ред. код]

Відеоінсталяція «Honey&Beats» в міському середовищі — екологічна просвітницька акція з метою звернути увагу на сучасний стан людського суспільства і нагадати, використовуючи соти, про співпрацю бджіл у створенні найекологічнішого продукту — меду.

Відновлення Лебединого озера[ред. | ред. код]

Кип'яток брав участь у великому прибиранні територію озера для того, щоб в подальшому використовувати його як майданчик для проведення різноманітних культурних та молодіжних заходів (покази кіно під відкритим небом, зранкові аняття йогою, молодіжні зустрічі тощо).

«Будуймо Херсон разом»[ред. | ред. код]

Акція з благоустрою «Будуймо Херсон разом» — встановлення урн та лавок у парку «Казенний сад» в мікрорайоні Шуменський. Після робіт по встановленню лавок була проведена чайна посиденька, темою якої був благоустрій міста та вплив звичайної людини на вирішення проблеми забруднення навколишнього середовища.

Дебати[ред. | ред. код]

Відродження дебатного руху на Херсонщині відбувається наступними форматами.

Дебатні засідання[ред. | ред. код]

На базі Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара проходять дебатні засідання, на яких учасники отримують нові знання з теорії дебатів, поради щодо покращення промов а потім закріплюють їх грою в дебати британського або американського формату.

Дебатні школи[ред. | ред. код]

Кип'ятком було проведено дві дебатні школи які проводились для недосвідчених гравців проятогом двох днів. В перший (теоретичний) день учасникам подається основна інформація стосовно правил гри, теорія з аргументації, публічних виступів, ораторського мистецтва, критичного мислення та філософії. Другого (практичного) дня проходить дебатний турнір, на якому учасники показують рівень засвоєння знаннь та умінь, сформованих першого дня проведення школи.

Дебатні турніри[ред. | ред. код]

Вони проводяться для всіх бажаючих команд представників молоді Херсона (як досвідчених, так і новачків), що хочуть позмагатись за звання переможців та топ-спікера турніру.

  • Херсонський щорічний дебатний турнір «House of debate»;
  • Херсонський турнір "Understanding democracy";
  • Міжуніверситетський Херсонський дебатний турнір «Дебатл».
Дебатний клуб[ред. | ред. код]

У Херсонському державному університеті, спільно з профспілковим комітетом студентів та аспірантів, засновано дебатний клуб «John Howard's debate club», засідання якого проходять щотижня на базі університету. Члени дебатного клубу — студенти, але всі бажаючі можуть взяти участь у засіданні, зіграти в дебати або стати глядачем.

«Прокачай мізки»[ред. | ред. код]

«Прокачай мізки» -це сертифіковані тренінги від Кип'ятка для молоді  Херсону, головна мета яких — допомогти учасникам у їхньому саморозвитку, отримати необхідні та корисні знання. Для проведення тренінгів ми запрошуємо лекторів та тренерів з усієї України.

ПРО100[ред. | ред. код]

Просто платформа саморозвитку — стохвилинна зустріч з експертом в найрізноманітніших галузях (організатор фестивалів, веб-дизайнер, психолог, журналіст, лайф-коуч, йогиня, тренер з кросфіту). Під час зустрічі учасники отримують поради від експерта, що стосуються його сфери діяльності.

Міжнародний проект «Второпай демократію / Understanding democracy»[ред. | ред. код]

Учасники проекту 2 місяці прокачувалися в трьох напрямах: демократія, саморозвиток, дебати. Дізналися, як грати в дебати, як краще розуміти себе, які ефективні методи комунікації використовувати, що таке права людини, що таке пряма демократія, як використовувати механізми демократії у повсякденному житті та багато-багато іншого.

«Нестандарті лекції з профорієнтації»[ред. | ред. код]

В рамках цього проекту ми запрошуємо до школярів молоду й успішну людину, яка розповідає про власне професійне та особистісне становлення. Поради, які їм дадуть можуть допомогти як у виборі професії, так і у студентському житті.

Посилання[ред. | ред. код]

1. Офіційна сторінка у соціальній мережі Фейсбук

2. Каталог кращих практик молодіжної роботи в Україні 2017

3. Результати конкурсу «Краща громадська ініціатива України»

4. Список НДО України

5. Брошура Національної Молодіжної Ради України

6. Мережа хабів сприяє утвердженню громадянського суспільства в Україні

7. Молодіжні інновації для демократії та прав людини

Примітки[ред. | ред. код]

1. ХМІГ «Кип’яток» запрошує на зустріч «10 онлайн-сервісів Херсонської міської ради» у рамках проекту «PRO100»

2. У Херсоні буде «Кип’яток»

3. У Херсоні розкажуть, як подорожувати бюджетно в Україні та за кордоном

4. Інформаційні технології допоагають дітям розвиватися

5. Херсонщина в дії: кілька ініціатив, які роблять місто кращим

6. ПЕРША ЗИМОВА ДЕБАТНА ШКОЛА ВІД ХМІГ «КИП’ЯТОК» У БІБЛІОТЕЦІ

7. Генії vs звичайні люди: хто кого?

8. Активна молодь у Херсоні є!

9. Профорінтаційна лекція для учнів 9-го класу 46 школи міста

10. Участь студентів Херсонського державного аграрного університету у дебатному турнірі серед вищих навчальних закладів м. Херсона

11. Конкурс відеороликів «25 кадр»

12. Курсанти Херсонської державної морської академії – переможці дебатного турніру серед ВНЗ

13. Орієнтуємо на професію

14. ВІТАЙТЕ ПЕРЕМОЖЦІВ ДЕБАТНОГО ТУРНІРУ СЕРЕД СТУДЕНТІВ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ!

15. Прес-конференція "Запуск всесвітньої кампанії 16 днів Активізму проти гендерно обумовленого насильства у Херсоні"

16. Програма першого обласного форуму відкритих даних у Херсоні

17. Громадські організації та молодіжні ініціативні групи Херсону

18. Людина, яка ловить кожний момент нашого кип’ятошного життя

19. Молодь Херсонщини презентувала Програму стажування у Верховній Раді України

20. Акція "Будуймо Херсон разом"

21. Відбувся дебатний турнір “House of debates” 2018

--~~~~

}}