Хосе де Еспронседа

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Хосе де Еспронседа
ісп. José Ignacio Javier Oriol Encarnación de Espronceda y Delgado
Народився 25 березня 1808(1808-03-25)
Альмендралехо, Бадахос, Естремадура, Іспанія[1][2]
Помер 23 травня 1842(1842-05-23) (34 роки)
Мадрид, Іспанія[3][4]
Поховання Кладовище Сан-Хустоd[5]
Громадянство Іспанія Іспанія
Діяльність поет
Мова творів іспанська[6][4]
Жанр ліризм[d]

CMNS: Хосе де Еспронседа у Вікісховищі

Хосе де Еспронседа (ісп. Jose de Estronseda) — іспанський поет доби романтизму. Вважається одним з найвидатніших представників цієї доби в Іспанії.

Творчість[ред. | ред. код]

Окрім лірики, у творчому доробку Еспронседи є дві поеми — «Саламанський студент» та «Світ-диявол». У поемах наявні зв'язки із «вічними образами» світової літератури — Дон Жуан та Фауст.

Саламанський студент[ред. | ред. код]

Головний герой поеми — Фелікс де Монтемар. Його образ створено на основі відомої легенди про Дон Жуана. Фелікс не визнає жодної моралі, він кидає виклик як людським, там і божественним законам. У поемі також простежується вплив «байронічної традиції». Поема складається із чотирьох частин.

Світ-диявол[ред. | ред. код]

Старий Адам завдяки втручанню надприродних сил знову отримує молодість та забуває усе, що раніше знав про світ. Він починає сприймати світ із захопленням. Але дійсність виявляється грубою та жорстокою. Поступово, через численні події, до героя приходить розуміння того, що світ є не ідеальним, а навпаки жорстоким та безжалісним.

Поема складається із шести пісень та є незакінченою.

Посилання[ред. | ред. код]

  • Еспронседа-і-Дельґадо, Хосе де // Зарубіжні письменники. Енциклопедичний довідник : у 2 т. / за ред. Н. Михальської та Б. Щавурського. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2005. — Т. 1 : А — К. — С. 617. — ISBN 966-692-578-8.

Примітки[ред. | ред. код]