Хоуп Ленг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Хоуп Ленг
англ. Hope Lange
Hope Lange 1957.jpg
Ім'я при народженні Хоуп Еліс Росс Ленг
Дата народження 28 листопада 1933(1933-11-28)
Місце народження Реддінґ
Дата смерті 19 грудня 2003(2003-12-19)[1][2] (70 років)
Місце смерті Санта-Моніка, окр. Л.-Анджелес, Каліфорнія, США
Громадянство Flag of the United States.svg США
Alma mater Рід-коледжd
Професія акторка
Кар'єра 1942—1998
Нагороди «Еммі» (1969, 1970)
IMDb ID 0486136
CMNS: Хоуп Ленг у Вікісховищі

Хоуп Еліс Росс Ленг (англ. Hope Elise Ross Lange 28 листопада 1933 — 19 грудня 2003) — американська актриса. Володарка двох премій «Еммі», а також номінантка на премії «Оскар» та «Золотий глобус».

Життєпис[ред. | ред. код]

Хоуп Еліс Росс Ленг (англ. Hope Elise Ross Lange) народилася 28 листопада 1933 року в місті Реддінг, штат Коннектикут (США). Її батько, Джон Джордж Ленг, був музикантом і аранжувальником Флоренза Зігфелда, а мати, Міннет Буддек, актрисою, а пізніше власницею ресторану.[3] У юності Хоуп працювала офіціанткою в ресторані матері і одного разу її світлину випадково було надруковано в одній із газет, після чого їй запропонували роботу в одному з модельних агентств Нью-Йорка.

15-річна Хоуп Еліс Росс Ленг у рекламі «Радіошляпа марсіаніна», 1949

Акторська кар'єра Хоуп Ленг розпочалася 1943 року на одній із театральних сцен Бродвею у постановці «Патріоти».[4] Через десятиліття вона вперше з'явилася на телебаченні, а в 1956 році відбувся її кінодебют у фільмі « Автобусна зупинка», де виконавцями головних ролей були Мерілін Монро та Дон Мюррей, за якого в тому ж році вона вийшла заміж. Через рік Хоуп Ленг знялася у фільмі «Пейтон-плейс» (1957), за роль Селени Крос з якого вона була номінована на премії « Золотий глобус» та « Оскар» як найкраща актриса другого плану. У 1964 році, через три роки після розлучення з Мюррей, актриса вийшла заміж за режисера Алана Пакула, з яким розлучилася в 1971 році.

З 1968 по 1970 рік Хоуп Ленг була виконавицею ролі Керолін Мюїр у популярному телесеріалі «Примари та місіс Мюїр», за роль якої вона двічі ставала володаркою премії « Еммі», а також номінанткою на « Золотий глобус». Після цього вона успішно знімалася протягом трьох сезонів у «Новому шоу Діка Ван Дайка». У 1974 році актриса зіграла дружину Чарлза Бронсона у фільмі «Жага смерті». У 1977 році вона знову з'явилася на Бродвеї, де багато грала в наступні роки.

У 1986 році Хоуп Ленг вийшла заміж за театрального продюсера Чарльза Холлеріта з яким прожила решту життя. Вона померла 19 грудня 2003 року у шпиталі Сент-Джон у Санта-Моніці від ішемічного коліту на 71-му році життя.[5]

Вибрана фільмографія[ред. | ред. код]

Нагороди[ред. | ред. код]

  • « Еммі» 1969, 1970 — «Найкраща актриса в комедійному серіалі» («Привиди та місіс Мюїр»)

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Deutsche Nationalbibliothek Record #128618183 // Німецька нормативна база даних — 2012—2016.
  2. Bibliothèque nationale de France Ідентифікатор BNF: платформа відкритих даних — 2011.
  3. Mrs. John G. Lange. The New York Times. 31 жовтня 1970. 
  4. Corry, John (July 1, 1977). Broadway. The New York Times. с. 41. «Miss Lange was on Broadway at the age of 9, appearing in something called The Patriot» 
  5. Hope Lange, actress in 'Peyton Place,' dies. Deseret News (Salt Lake City). 22 грудня 2003. Архів оригіналу за 14 жовтня 2008. Процитовано 8 травня 2022. 

Посилання[ред. | ред. код]