Хрістіан Людвіг Герстен

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Хрістіан Людвіг Герстен
Народився 1701[1]
Гіссен, Гессен, Німеччина
Помер 1762[1][2]
Франкфурт-на-Майні, Священна Римська імперія
Діяльність фізик
Alma mater Гіссенський університет
Членство Лондонське королівське товариство
Нагороди

Хрістіан Людвіг Герстен (нім. Christian Ludwig Gersten) — німецький математик і фізик, у 1723 році винайшов, а двома роками пізніше створив арифметичну машину.

Біографія[ред. | ред. код]

Ранні роки[ред. | ред. код]

Народився 7 лютого 1701 в Гіссені.

Доросле життя[ред. | ред. код]

Вивчав математику і юриспруденцію в Гіссенскому університеті. У 1723 році на основі робіт Готфріда Вільгельма Лейбніца створив арифметичну машину, яка дозволяла обчислювати частку при діленні і підраховувати послідовні операції додавання (тобто множити числа); крім того, в машині Герстена була передбачена можливість контролю за правильністю введення даних. На початку 1730-х рр. удосконалював свої знання з математики і фізики в Лондоні, в 1733 р був обраний членом Королівського товариства, після чого повернувся в Німеччину і в тому ж році захистив у Франкфурті-на-Майні дисертацію, пов'язану з різними експериментами з барометром, після чого приступив до викладання в Гіссенскому університеті. Заслугою Герстена вважається також доказ того, що роса не випадає з неба у вигляді опадів, а конденсується безпосередньо на землі.

У 1744 р конфлікт з графом Гессен-Дармштадтським, володарем Гіссена, змусив Герстена втекти з міста, він працював деякий час в Альтоні і Санкт-Петербурзі, але в 1748 році був заарештований у Франкфурті-на-Майні і поміщений у в'язницю, де провів майже весь залишок життя.

Смерть[ред. | ред. код]

Помер у віці 13 серпня 1762 у місті Франкфурт-на-Майні.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]