ЦАП

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Аналоговий (сірий) та отриманий з нього цифровий (червоний) сигнал
Схематичне зображення 8-бітного ЦАП
8-канальний ЦАП Cirrus Logic CS4382 у звуковій карті

Ци́фро-ана́логовий перетво́рювач (ЦАП; англ. DAC — Digital-to-Analog Convertor) — електронний пристрій для перетворення цифрового (як правило двійкового) сигналу на аналоговий. Пристрій, що виконує зворотну дію, називається аналогово-цифровим перетворювачем (АЦП).

Як правило ЦАП отримує на вхід цифровий сигнал в імпульсно-кодової модуляції PCM (англ. pulse-code modulation). Перетворення різних стиснутих форматів в PCM виконується відповідними кодеками.

Використання[ред.ред. код]

ЦАП використовується завжди, коли необхідно перетворити сигнал з цифрового формату в аналоговий. ЦАП використовується в системах керування технологічними процесами, програвачах CD/DVD, звукових картах ПК.

ЦАП на основі аналогового суматора, опори вхідних резисторів R1—Rn мають співвідноситись як основа системи числення, для двійкової системи кожен наступний — в 2 рази більший

Реалізація[ред.ред. код]

В найбільш простому випадку ЦАП може бути реалізований за схемою токового суматора, наприклад — на основі інверсного диференціального підсилювача, на інверсному вході якого відбувається складання струмів. Зважаючи, що при заземленому неінверсному вході, операційний підсилювач, охоплений від'ємним зворотнім зв'язком, буде підтримувати нульовий потенціал і на інверсному вході. Як наслідок, вхідні струми будуть однозначно визначатись вхідними напругами та опорами вхідних резисторів, а струм у ланцюзі зворотнього зв'язку — вихідною напругою та опором резистора зворотнього зв'язку, при цьому сума вхідних струмів буде дорівнювати струму зворотнього зв'язку, а вихідна напруга буде пропорційною сумі вхідних.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Інформаційні технології Це незавершена стаття про інформаційні технології.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.

Посилання[ред.ред. код]