Цвейфель Лазар Давидович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Цвейфель Лазар Давидович
Народився 1815
Помер 1888
Глухів, Чернігівська губернія, Російська імперія

Цвейфель Лазар Давидович (Цвейфель Елі'езер Цві ха-Кохен) (1815, Могильов — 1888, Глухів), єврейський письменник і публіцист. Писав переважно гебрейською мовою, а також на мові їдиш.

Біографія[ред. | ред. код]

Цвейфель народився в місті Могильов сім'ї любавичських хасидів. Його батько був меламедом — вчителем в хедері. Цвейфель отримав домашню освіту переважно на основі рабинської і хасидської літератури. Його батьки примусили женитися в юному віці, але сімейне життя не склалося.

Молодість Цвейфель провів т.з. магидом, тобто заробляв проповідями і викладанням, переїжджав з містечка в містечко. Тоді ж відкрив для себе нову єврейську літературу і став прихильником Хаскали, залишаючись в той же час релігійною людиною.

У 1853 році був призначений викладачем Талмуду в рабинське училище в Житомирі. Став улюбленим наставником кількох поколінь вихованців а також здобув популярність і як публікатор та коментатор художніх, публіцистичних та проповідницьких творів. У 1873 році коли училище було перетворено в учительський інститут, Цвейфель був звільнений і повернувся до заробітку магида.

У старості оселився в домі дочки в Глухові де й помер.

Посилання[ред. | ред. код]