Цвинтар вояків СС Галичина в селі Ляцьке-Червоне

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Цвинтар вояків СС Галичина в селі Ляцьке-Червоне
Цвинтар дивізійників
Цвинтар дивізійників
Інформація про цвинтар
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Розташування Львівська область, Золочівський район
Тип військовий
Статус військовий цвинтар[d]

Цвинтар вояків дивізії зброї СС Галичина та 1-ї Української Дивізії УНА «Галичина» створений у липні 1994 року Галицьким Братством колишніх вояків 1-ої Дивізії Української Національної Армії, особливо опікувався Ференцевич Юрій.

Розташований на узбіччі «автодороги» Н02 Львів — Тернопіль поміж селами Ляцьке-Червоне і Ясенівці на Золочівщині недалеко від місця, де відбувався прорив дивізії «Галичина» з оточення, і де багато вояків полягло від ворожих куль і бомб. Там перепоховано понад 250 останків полеглих у боях під Бродами. На цвинтарі побудовано каплицю-церкву в стіни якої вмонтовано чотири меморіальні таблиці і котра в липні 1997 року була освячена.

По обидва боки від каплиці симетрично встановлено хрести як на індивідуальних, так і на колективних похованнях вояків[1].

Праця над упорядкуванням цвинтаря і оформленням могил продовжується. Для тих, що впали в бою, рідня ставить пропам'ятні хрести. Станом на 2011 рік на кладовищі встановлено понад 500 хрестів.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Меморіальний цвинтар вояків дивізії СС «Галичина» і 1 УД УНА «Галичина». Українські цвинтарі. 2010-07-29. Процитовано 2017-03-23. 

Джерела[ред.ред. код]