Церква Різдва Іоанна Предтечі (Звіринець)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Церква Різдва Іоанна Предтечі
знаходилася на території Звіринецького кладовища
Тип споруди церква
Розташування Україна УкраїнаКиїв
Початок будівництва 1866
Кінець будівництва 1866
Зруйновано 1935
Відбудовано не відбудовувалась
Епонім Іван Хреститель
Присвячення Іван Хреститель
Церква Різдва Іоанна Предтечі (Звіринець) (Україна)
Церква Різдва Іоанна Предтечі (Звіринець)

Це́рква Різдва Іоанна Предтечі  — православний храм у Києві на Звіринці, збудований 1866 року та згорілий 1935 року.

Історія храму[ред. | ред. код]

Вперше дерев'яний храм поселення Звіринець було споруджено впродовж 1715-1729 років неподалік Звіринецького озера, у так званій Святоозерській слобідці.

Однак вже в середині 18 століття церква занепала і вже 1763 року замість неї збудували нову, також дерев'яну церкву. Цією місциною до 1786 року володіла Києво-Печерська Лавра.

Ця церква проіснувала 100 років і 1864 року її було розібрано, натомість там само збудовано 1866 року новий храм Різдва Іоана Предтечі. Прикметно, що в ті часи до парафії храму входив не лише Звіринець, а й Деміївка, Саперна Слобідка і навіть розташована досить віддалено Мишоловка.

Це був невеликий дерев'яний однобаневий храм із двоярусною ж дзвіницею, оздоблений із елементами класицизму. При храмі було збудовано будинок причту, засновано духовну школу. При церкві також почалося формуватись сучасне Звіринецьке кладовище.

Трагічною сторінкою в історію Звіринця та всього міста став вибух складів із боєприпасами 6 червня 1918 року — склади знаходилися неподалік, в місці розгалуження теперішніх вулиць Михайла Бойчука та Бастіонної, тому цей район зазнав найбільших руйнувань. Пошкоджено було і храм разом зі школою та будинком причту. А пожежа, що сталася 1935 року, знищила і саму церкву остаточно.

Лише в 2009 році на Звіринецькому кладовищі збудували невелику капличку (також дерев'яну) в ім'я Різдва Іоанна Предтечі.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Закревский Н. Описание Киева. Москва, типография Н.Грачева,1868.

Посилання[ред. | ред. код]