Чернівецький торговельно-економічний інститут Київського національного торговельно-економічного університету

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Чернівецький торговельно-економічний інститут Київського національного торговельно-економічного університету
ЧТЕІ КНТЕУ
ЧТЕІ КНТЕУ.jpg
Головний корпус
Чернівці
Тип інститут і заклад вищої освіти
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Засновано 4 жовтня 1966
Акредитація IV  рівня
Директор Ореховська Тетяна Миколаївна
Приналежність Київський національний торговельно-економічний університет, Міністерство освіти і науки України
Штаб-квартира Чернівці
Адреса 58002, м. Чернівці, Центральна площа, 7
Сайт www.chtei-knteu.cv.ua

Чернівецький торговельно-економічний інститут Київського національного торговельно-економічного університету — державний ВНЗ найвищого (четверого) рівня акредитації, заснований у 1966 році як структурний підрозділ Київського торговельно-економічного університету. Знаходиться у м. Чернівцях, Україна.


Історія[ред. | ред. код]

У березні 1966 року наказом Міністра торгівлі Української РСР № 125 «Про організацію Київського торгово-економічного інституту» на базі Київського філіалу Донецького інституту радянської торгівлі був організований Київський торгово-економічний інститут з одночасним створенням Чернівецького філіалу. Першим директором Чернівецького філіалу КТЕІ став кандидат економічних наук, доцент Іван Трохимович Петрук.
З 1969 року по 1974 рік здійснювався набір студентів на денну форму навчання.

У 1987 р. філіал було ліквідовано. Та тодішнє керівництво нашої області одразу відреагувало на цю проблему та неодноразово клопотало щодо відновлення філіалу у місті Чернівцях. Тож, наказом Міністра торгівлі УССР № 232 від 10.08.1987 р. був все-таки створений Чернівецький заочний факультет Київського торгово-економічного інституту.

Того ж року колектив обрав своїм керівником Ореховську Тетяну Миколаївну, яка й очолила факультет на посаді декана.

У 1992 році при Чернівецькому заочному факультеті КТЕІ було відкрито відділення післядипломної освіти, яке щорічно здійснювало перепідготовку 60, а пізніше 120 фахівців з напряму підготовки «Облік і аудит».

У 1994 році Чернівецький факультет, як складова частина КТЕІ, успішно пройшов свою першу акредитацію за IV рівнем підготовки фахівців.

Значним поштовхом у розвитку вузу стала реорганізація Чернівецького заочного факультету у Чернівецький торговельно-економічний інститут Київського державного торговельно-економічного університету в 1999 р. (наказ Міністерства освіти і науки України № 126 від 30.04.1999 р., наказ ректора КДТЕУ № 718 від 28.05.1999 р.).


Адміністрація[ред. | ред. код]

 • Ректор — Анато́лій Анто́нович Мазара́кі, доктор економічних наук, професор, академік Національної академії педагогічних наук України, заслужений діяч науки і техніки України, член Атестаційної колегії МОН України, голова НМК з менеджменту і адміністрування та НМК зі сфери обслуговування, голова громадської ради з питань вищої освіти МОН України.
 • Директор — Вдовічен Анатолій Анатолійович, доктор економічних наук, професор.


Директори[ред. | ред. код]

 • Петрук Іван Трохимович (1966-1968 рр., перший директор інституту)
 • Боднарчук Євген Іванович (1968-1970 рр.)
 • Анциперова Лідія Арсенівна (1971 р.)
 • Бучацький Володимир Йосипович (1971-1983 рр.)
 • Чучук Євген Петрович (1983-1987 рр.)
 • Ореховська Тетяна Миколаївна (1987-2019 рр.)
 • Вдовічен Анатолій Анатолійович (з 2019 р. по сьогодні)


Бібліотека[ред. | ред. код]

Серед пріоритетних напрямків діяльності бібліотеки є накопичення інформаційних ресурсів, розвиток і розширення можливостей використання бібліотечного фонду, тобто якісне і кількісне вдосконалення системи засобів надання ресурсів бібліотеки користувачам. Бібліотека інституту активно працює у кожному з цих напрямків.

Бібліотечний фонд на сьогоднішні становить 128920 одиниць друкованої продукції (103674 примірників — книжковий фонд; 24601 одиниць — періодичні видання, 645 примірників — методична література).

Фонд бібліотеки систематично поповнюється періодичними виданнями, які є оперативним, а в деяких випадках — чи не єдиним джерелом отримання інформації з окремих питань. У звітному періоді бібліотека отримала понад 157 найменувань (2962 одиниць) періодичних видань.

Бібліотека розширює свої інформаційні можливості за рахунок послідовного формування мультимедійних носіїв інформації. У бібліотеці налічується 574 CD — диск (419 — CD підручників, 155 — CD журналів).

У двох читальних залах користувачі отримують вільний доступ до всіх джерел інформації. До їх послуг електронні каталоги бібліотеки, що містять понад 82 тис. бібліографічних записів книжкового фонду (із них 10040 — унікальних) і близько 35,895 тис. записів журнальних статей за профілем навчання, повнотекстові бази даних (зокрема «ЛІГА:ЗАКОН»), бібліографічна інформація, електронна версія книг видавництва «Центр учбової літератури».

Бібліотека щорічно обслуговує понад 5 тис. користувачів, видає їм понад 615 тис. документів.

Значно покращилась матеріально-технічна база бібліотеки в останні роки. У даний час в бібліотеці 24 комп'ютерів, 6 принтерів, 3 сканери. У бібліотеці створено необхідні умови для забезпечення навчального процесу.

Структура[ред. | ред. код]

Інститут готує фахівців за освітньо-кваліфікаційними рівнями:

 • бакалавр;
 • спеціаліст;
 • магістр.

На даний час в інституті діють 4 факультети

Факультет торговельного підприємництва та міжнародної економіки[ред. | ред. код]

Створений 1 вересня 2009 року шляхом реорганізації факультету економіки та менеджменту.

Декан — Бозуленко Олена Ярославівна, кандидат економічних наук, доцент кафедри товарознавства та маркетингу.

Заступник декана — Пацаранюк Юлія Михайлівна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри сучасних європейських мов.

На факультеті підготовку фахівців здійснює 46 штатних викладачів, серед яких 18 — кандидатів наук та 2 — доктори наук.

На даний час на факультеті функціонують три кафедри:


 — Кафедра міжнародної економіки
Кафедра міжнародної економіки пройшла тривалий час становлення та розвитку. З роками назва і структура її змінювались. Була заснована у 1969 році як кафедра економічних дисциплін. З 2007 року, згідно з наказом № 75 від 29.06.2007 р., кафедра міжнародної економіки є окремим структурним підрозділом ЧТЕІ КНТЕУ.
З 2000 року кафедру очолює академік, доктор економічних наук, професор та заступник директора з наукової, науково-методичної роботи та міжнародних зв'язків Школа Ігор Миколайович. Він є членом НМК з міжнародної економіки Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. З 2006 року І. М. Школа — лауреат премії імені Омеляна Поповича, з 2007 року — Заслужений діяч науки і техніки, Відмінник освіти України, академік Інженерної академії наук України, дійсний і почесний член Академії наук вищої школи України.
Співробітники кафедри беруть участь у всеукраїнських та міжнародних науково-практичних конференціях, підтримують міжнародні зв'язки з навчальними закладами Румунії, Росії, Польщі, Словаччини та Республіки Білорусь.
Основними науковими інтересами кафедри є: міжнародна інвестиційна діяльність, інвестування та залучення інвестицій в Україну, інноваційно-інвестиційні процеси, глобалізація та інтеграція у світовій економіці, фінансові кризи в глобалізованій економіці, проблеми регіональної економіки, діяльність транснаціональних корпорацій, транскордонне співробітництво у контексті євроінтеграційних процесів, міжнародний туризм, регіональний аспект інвестиційних процесів тощо.
На кафедрі підготовку фахівців здійснює 13 штатних викладачів, серед яких 5 — кандидатів наук та 2 — доктори наук.

Кафедра товарознавства та маркетингу[ред. | ред. код]

Випускова кафедра маркетингу створена у 2000 р., а у 2009 р. перейменована у кафедру товарознавства та маркетингу. Завідувачем кафедри є к.т.н., професор Лошенюк Ірина Романівна.

Кафедра товарознавства та маркетингу є випусковою кафедрою, яка готує бакалаврів, спеціалістів, магістрів за напрямом підготовки «Маркетинг» та підготовку бакалаврів і спеціалістів за напрямком підготовки «Товарознавство і торговельне підприємництво».
У 2007 році кафедрою започатковано проведення Буковинського студентського фестивалю реклами з метою розвитку творчих сил та здібностей студентів. У 2013 році вже всьоме було проведено такий фестиваль. Учасники мають можливість подавати свої роботи на інші всеукраїнські та міжнародні конкурси та фестивалі реклами.
Кафедра співпрацює з багатьма підприємствами міста та області, з якими укладені договори, що передбачають співпрацю в межах науково-дослідних тем та проходження практики студентами.
На кафедрі діє гурток «Маркетолог», в рамках якого проводяться семінари, тренінги, майстер-класи за участю провідних фахівців. У ході таких заходів студенти мають можливість ознайомитись з практичними аспектами маркетингових дисциплін та поглибити свої теоретичні знання.
На кафедрі підготовку фахівців здійснюють 16 штатних викладача, серед яких 5 — кандидатів наук та 2 — доктори наук.

Кафедра сучасних європейських мов[ред. | ред. код]

Кафедра сучасних європейських мов була створена у 2004 році. ЇЇ очолює кандидат філологічних наук, доцент Тетяна Олександрівна Романова.
Кафедра спрямовує свої зусилля на удосконалення процесу викладання іноземних мов відповідно до вимог підготовки висококваліфікованих конкурентоспроможних сучасних фахівців.
На кафедрі викладають такі дисципліни:
 • українська мова за професійним спрямуванням;
 • іноземна мова за професійним спрямуванням (англійська, німецька, французька);
 • ділова іноземна мова (англійська, німецька, французька);
 • друга іноземна мова (англійська, німецька, французька);
 • друга ділова іноземна мова (англійська, німецька, французька).
Кафедра підтримує міжнародні зв'язки та активно співпрацює з представниками Корпусу Миру.
На кафедрі підготовку фахівців здійснює 15 штатних викладача, серед яких 5 є кандидатами наук.


 • Факультет менеджменту, туризму та ресторанного господарства

Факультет очолює декан Кифяк Василь Федорович, Заслужений працівник культури України, Почесний працівник туризму України, лауреат премії ім. Ю. Федьковича, доктор економічних наук, доцент.

Заступник декана з навчально-виховної роботи — Чичун Валентина Андріївна, кандидат економічних наук, доцент кафедри менеджменту і туризму.

На факультеті підготовку фахівців здійснює 37 штатних викладача, серед яких 14 є кандидатами наук та 4 — доктори наук.

На даний час на факультеті функціонують чотири кафедри:

Кафедра технології і організації ресторанного господарства[ред. | ред. код]

Заснована у березні 2009 року. Завідувач кафедри — доктор технічних наук, професор Михайло Федорович Кравченко.
Кафедра є випусковою і готує фахівців за спеціальностями «Технологія харчування» (спеціалізація «Технологія харчування, ресторанна справа та сервіс») та «Готельно-ресторанна справа». Викладачами кафедри створено: науковий гурток «Профі», школу «Карвінг» та Школу кулінарного мистецтва.
Навчальні лабораторії кафедри оснащені сучасним обладнанням для дослідження якості харчових продуктів, устаткуванням для приготування кулінарних страв та кондитерських виробів, комп'ютерним класом з автоматизації сервісно-виробничих процесів та навчальною лабораторією з обслуговування.
Колектив кафедри активно працює над підготовкою студентів для участі у всеукраїнських та міжнародних науково-практичних конференціях, обласних та міжнародних фестивалях з кулінарного мистецтва та сервісу, а також організовує навчально-практичні семінари та тренінги на базах ресторанів із залученням провідних досвідчених фахівців ресторанного бізнесу.


 — Кафедра менеджменту та туризму
Вперше викладання управлінських дисциплін почалося в 1980 р. з введенням курсу «Управління торгівлею». В 2005 році відбувся перший випуск менеджерів туристичної індустрії. Того ж року було відкрито нову спеціальність «Туризм», а кафедру перейменовано у кафедру менеджменту і туризму. З 2010 року кафедру очолює кандидат економічних наук, професор Гуменюк Анатолій Маркович.
Завдяки виваженій політиці щодо добору, розстановки та роботи професорсько-викладацького персоналу на кафедрі створено висококваліфікований кадровий потенціал.
Науково-педагогічні кадри кафедри менеджменту і туризму займаються дослідженням проблем конкурентоспроможності підприємств торгівлі, їх інвестиційно-інноваційною та кадровою політикою, питаннями розвитку сучасного стратегічного менеджменту та планування в умовах процесів глобалізації. Значна увага зосереджена на вивченні сучасних проблем формування та розвитку територіальних рекреаційних систем, функціонування туристичної сфери регіонів.
Викладачі кафедри менеджменту і туризму постійно беруть участь у всеукраїнських та міжнародних конференціях з проблем транскордонного співробітництва у туристичній сфері, взаємозв'язку культури, туризму і ресторанного бізнесу. Прикладні аспекти досліджуваних проблем вивчаються шляхом організації та проведення круглих столів. Щорічно викладачі кафедри та студенти інституту беруть участь у Міжнародному туристичному ярмарку (м. Київ).
Продовжується співпраця викладачів кафедри менеджменту і туризму з відділом економічного розвитку громади м. Чернівці при Чернівецькій міській раді з проблем модернізації соціально-економічного розвитку м. Чернівці та розробки стратегічного плану розвитку м. Чернівці на 2011—2014 рр.
На кафедрі здійснюють підготовку 17 штатних викладачів, серед яких 9 кандидатів наук та 1 доктор наук.


 — Кафедра філософських та соціальних наук
Заснована у 1966 році. Завідувач кафедри — доктор історичних наук, доцент Вадим Олегович Ореховський.
Кафедра спрямовує свої зусилля на удосконалення процесу викладання гуманітарних дисциплін відповідно до вимог підготовки висококваліфікованих сучасних фахівців. На кафедрі сформовано наукову школу під керівництвом професора Михайла Федоровича Юрія.
Тут викладаються наступні дисципліни: соціологія, політологія, філософія, історія України, історія економіки та економічних вчень, психологія, історія української та зарубіжної культури.
Викладачами кафедри налагоджені тісні зв'язки з вузами України та Російської Федерації, а саме: Московським гуманітарним університетом, Санкт-Петербурзьким університетом (філософський факультет), Інститутом історії Російської академії наук, Красноярським державним торговельно-економічним інститутом.
На кафедрі здійснюють підготовку 9 штатних викладачів, серед яких 5 кандидатів наук і 3 доктори наук.


 — Кафедра фізичної культури
Створена у 2008 році на базі секції фізвиховання кафедри гуманітарних наук. Очолює кафедру доцент Ніколенко Станіслав Вікторович.
Головними завданнями кафедри є: вдосконалення фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи ЧТЕІ КНТЕУ, створення сприятливих умов для задоволення потреб студентів і працівників у збереженні здоров'я, змістовному дозвіллі та активному відпочинку.
Викладачі кафедри мають великий досвід роботи та володіють методикою викладання, проводять тренувальні заняття зі студентами інституту.
Кафедрою проводиться значна робота з масового спорту, зокрема спартакіади інституту з легкої атлетики, футболу, міні-футболу, волейболу, баскетболу, шахів, настільного тенісу, легкоатлетичного кросу та спорту високих досягнень, про що свідчать вагомі здобутки на обласних і всеукраїнських універсіадах та успішна участь у змаганнях світового, європейського та всеукраїнського рівня студентів нашого інституту. Фізкультурно-оздоровчі заходи, які організовують викладачі кафедри, зокрема Дні здоров'я, вже стали традиційними.


 • Обліково-економічний факультет

Створений у липні 2009 року.

Декан — Грицюк Ернест Оттович, кандидат економічних наук, доцент кафедри економіки підприємства.

На факультеті підготовку фахівців здійснює 43 штатних викладача, серед яких 31 кандидат наук.

На даний час на факультеті діють три кафедри:


 — Кафедра обліку і аудиту
Створена в 1989 році, як кафедра бухгалтерського обліку, контролю і аналізу господарської діяльності, у 1993 році була перейменована на кафедру обліку і аудиту. Цього ж року багаторічним її керівником є кандидат економічних наук, професор Адамова Ірина Захарівна, яка нагороджена знаком «Відмінник освіти України».
Кафедра обліку і аудиту є випусковою, готує фахівців зі спеціальності «Облік і аудит». Підготовка студентів здійснюється за освітньо-кваліфікаційними рівнями: «бакалавр», «спеціаліст» і «магістр».
На кафедрі понад 30 дисциплін викладають висококваліфіковані науково-педагогічні працівники, які постійно підвищують свою кваліфікацію, удосконалюють методику викладання та впроваджують в навчальний процес інноваційні навчальні технології.
Кафедра проводить значну методичну та науково-дослідну роботу за такими основними напрямами:
 • удосконалення методології обліку і аналізу фінансово-господарської діяльності підприємств;
 • впровадження методів економіко-статистичного аналізу фінансово-господарської діяльності підприємств;
 • проведення контролю, ревізії та аудиту діяльності суб'єктів господарювання.
Основною метою діяльності кафедри є якісна підготовка фахівців з обліку, аналізу і аудиту. Випускники кафедри можуть працювати керівниками та бухгалтерами як в бюджетних установах й організаціях, так і на комерційних підприємствах, в банківських структурах, аудиторських фірмах, а також на посадах головного економіста, аудитора, фінансового інспектора, ревізора, податкового інспектора, аналітика, спеціаліста з фінансового аналізу.
На кафедрі підготовку фахівців здійснює 18 штатних викладачів, серед яких 11 є кандидатами наук.


 — Кафедра економіки підприємства
Є випусковою кафедрою, існує з моменту заснування вузу (1966 р.) і готує фахівців з напряму підготовки «Економіка підприємства» за освітньо-кваліфікаційними рівнями «бакалавр», «спеціаліст», «магістр». Очолює кафедру кандидат економічних наук, доцент Гут Любов Василівна.
Спеціальність «Економіка підприємства» охоплює усі ключові розділи прикладної економіки, організації та забезпечення ефективного господарювання на рівні основної структурної ланки суспільного виробництва, дає необхідну сукупність теоретичних і практичних знань з управління ринковою економікою на сучасному етапі її розвитку в Україні.
Фахівець з економіки: проводить комплексний аналіз діяльності підприємства; здійснює економічне обґрунтування управлінських рішень; здійснює стратегічне управління діяльністю підприємства для вирішення пріоритетних завдань, узгоджуючи їх з фінансовими ресурсами; визначає оптимальну кількість матеріальних, трудових та грошових ресурсів; узгоджує асортиментну політику підприємства з попитом споживачів; проводить діагностику фінансового стану підприємства, визначає глибину кризи на підприємстві та пропонує заходи щодо фінансового оздоровлення.
На кафедрі підготовку фахівців здійснює 11 штатних викладача і всі є кандидатами наук.


 — Кафедра вищої математики та інженерно-технічних дисциплін
Кафедра вищої математики та інженерно-технічних дисциплін ЧТЕІ КНТЕУ була створена в 2005 році як результат поділу кафедри загальноосвітніх дисциплін на дві кафедри (другою стала кафедра інформаційних систем і мереж, нині — кафедра економічної кібернетики та інформаційних систем). Основний напрям діяльності — викладання студентам усіх факультетів дисциплін математичного та природничого циклів.
Кафедру очолює кандидат фізико-математичних наук, доцент Бурачек Віктор Романович.
На кафедрі вищої математики та інженерно-технічних дисциплін працюють 12 викладачів, з них 8 кандидатів фізико-математичних наук, 1 кандидат хімічних наук.
Основним завданням, яке ставиться перед кафедрою, є вироблення у студентів стійких навичок якісного й ефективного застосування сучасного математичного апарату та останніх досягнень природничих наук (фізики, хімії, біології) у своїй фаховій економічній діяльності. Для цього викладачі кафедри використовують не тільки можливості звичайних видів роботи зі студентами (лекції, практичні та лабораторні заняття, консультації), але й позааудиторні форми роботи (предметні олімпіади, спільні наукові дослідження тощо).
На кафедрі підготовку фахівців здійснює 11 штатних викладачів, серед яких 9 є кандидатами наук.


 • Фінансово-економічний факультет

Створений у 2009 році.

Факультет очолює декан Гімчинський Олександр Георгійович, кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри економічної кібернетики та інформаційних систем.

На факультеті підготовку фахівців здійснює 36 штатних викладачів, серед яких 14 є кандидатами наук та 1 доктор наук.

На даний час на факультеті функціонують три кафедри:


 — Кафедра економічної кібернетики та інформаційних систем
Функціонує з 2000 р. З часу заснування називалась кафедрою інформаційних систем і мереж. 18 червня 2009 року її було перейменовано на кафедра економічної кібернетики та інформаційних систем. Очолює кандидат фізико-математичних наук, доцент Ярослав Миколайович Барасюк.
Кафедра здійснює випуск бакалаврів, магістрів та спеціалістів за напрямком підготовки «Економічна кібернетика», які можуть займатися підприємницькою, організаційно-управлінською та господарською діяльністю на ринку товарів і послуг, працювати експертами і консультантами з питань економіко-математичного моделювання, прогнозування, а також розробкою та використанням інформаційних систем в економіці.
На кафедрі підготовку фахівців здійснюють 9 штатних викладачів, серед яких 6 є кандидатами наук та 1 доктор наук.


 — Кафедра фінансів, банківської справи та підприємництва[1]
Кафедра фінансів, банківської справи та підприємництва ЧТЕІ КНТЕУ розпочала свою діяльність 1 вересня 2005 року. З жовтня 2017 року її очолює кандидат економічних наук, доцент, Гут Любов Василівна[2]
Основною метою діяльності кафедри є ефективна підготовка фахівців у галузі фінансів.
Одним із напрямів підготовки висококваліфікованих економістів та фінансистів є налагодження зв'язків з кафедрами фінансів КНТЕУ і ЧНУ ім. Ю. Федьковича та багатьма фінансово-кредитними установами.
Кафедра фінансів ЧТЕІ КНТЕУ здійснює підготовку освітньо-кваліфікаційних рівнів бакалавр, спеціаліст і магістр денної та заочної форм навчання, напряму підготовки «Фінанси і кредит», професійного спрямування «Державні фінанси» та «Банківська справа».
Кафедра фінансів готує фахівців для майбутньої роботи у системі Міністерства фінансів України, органів Державного казначейства України, Державної податкової адміністрації України, у планово-економічній, організаційно-управлінській та науково-дослідній сферах, в аудиторських службах, у середніх та вищих навчальних закладах. При цьому фахівці з цієї спеціальності можуть працювати на посадах керівників і спеціалістів різного рівня, експертів у спеціалізованих факторингових, лізингових, інвестиційних компаніях, брокерсько-дилерських фірмах, банківських та інших державних установах, що регулюють функціонування фінансового ринку.
На кафедрі підготовку фахівців здійснюють 15 штатних викладачів, серед яких 4 є кандидатами наук.


 — Кафедра економічної теорії
Заснована у 2004 році. Завідувач кафедри — кандидат економічних наук, доцент Тетяна Рафаелівна Власова.
На кафедрі викладають такі дисципліни: економічна теорія, політична економія, національна економіка, макроекономіка, мікроекономіка, екологія, регіональна економіка, правові дисципліни тощо. Організація та якість навчання з предметів, що викладаються на кафедрі, визначаються вимогами державних стандартів. Планування науково-дослідної роботи відбувається з урахуванням наукових інтересів кожного члена кафедри та його наукової спеціалізації.
Значна увага приділяється методиці викладання, творчій розробці і вдосконаленню навчальних програм, створенню проблемних підручників та навчальних посібників, методичних розробок, застосуванню інтерактивних методів навчання. Викладачі кафедри беруть участь в розробці практичних і наукових рекомендацій щодо економічного розвитку Чернівецької області та суспільного життя міста.
Кафедра економічної теорії має значні перспективи щодо підвищення навчально-методичного і наукового рівня. З 01.09.2012 року на основі кафедри економічної теорії діє Центр інтелектуальної власності ЧТЕІ КНТЕУ, який було створено з метою ефективного використання інтелектуального потенціалу, забезпечення сучасних методів управління діяльністю у сфері інтелектуальної власності та сприяння розвитку цивілізованої системи комерціалізації об'єктів права інтелектуальної власності Чернівецького торговельно-економічного інституту Київського національного торговельно-економічного університету.
На кафедрі підготовку фахівців здійснюють 10 штатних викладачів, серед яких 4 є кандидатами наук.

Напрями підготовки[ред. | ред. код]

 • «Менеджмент»

Здійснює підготовку фахівців за наступними професійними спрямуваннями:

 — «Менеджмент організацій торгівлі»
Готує фахівців, які можуть працювати на посаді керівників підприємств різних форм власності, організаційно-правових форм та їхніх структурних підрозділів, головними та провідними функціональними спеціалістами, керівниками підрозділів установ митної служби, митними брокерами, інспекторами та консультантами, які займаються проблемами управління, маркетингу та менеджменту.
 — «Менеджмент туристичного бізнесу»
Фахівці можуть працювати керівниками готельно-туристичних комплексів, туристичних підприємств, підприємств масового харчування, підприємств торгівлі чи інших підрозділів, функціональними спеціалістами (адміністративна робота, матеріально-технічне забезпечення, маркетингова та комерційна діяльність), спеціалістами наукових та навчальних закладів.
 — «Менеджмент готельного, курортного і туристичного сервісу»
Готує фахівців, які володіють знаннями зі створення умов для формування ринку послуг готельного, курортного і туристичного сервісу з врахуванням сучасних технологій, здатні вести професійну діяльність в іншому середовищі, знають можливості сучасних інформаційних технологій і використовують методи збору, зберігання і обробки даних при підготовці рішень у галузі своєї спеціалізації.


 • «Туризм»

Готує фахівців для роботи в сфері туризму на посадах керівників туристичних бюро та агентств, організаторів внутрішнього туризму, організаторів подорожей та екскурсій з врахуванням сучасних вимог до туроператорської та турагентської діяльності. Оволодіння цією спеціальністю забезпечує знання сучасних інформаційних технологій та організаційно-правових форм господарювання.


 • «Економічна кібернетика»

Дає вищу освіту в галузі інформатики та готує кваліфікованих спеціалістів з економіки, що вільно володіють сучасною комп'ютерною технікою та програмним забезпеченням. Основний акцент робиться на поглиблене вивчення мов програмування, серверів баз даних, інтернет-технологій, віддаленого доступу до інформаційних систем, створення автоматизованих робочих місць. Фахівці цієї спеціальності можуть обіймати посади: керівник підрозділу комп'ютерних послуг; аналітик комп'ютерних систем; розробник комп'ютерних систем; консультант з ефективності підприємства; інформаційний аналітик; менеджер інформаційних технологій; математик-економіст.


 • «Міжнародна економіка»

Спеціаліст підготовлений для роботи на підприємствах та організаціях, що здійснюють зовнішньоекономічну діяльність. Фахівці з цієї спеціальності можуть працювати керівниками зовнішньоторговельних та зовнішньоекономічних об'єднань, фірм, спільних підприємств та їхніх структурних підрозділів, комісіонерами, валютними брокерами, комерсантами, консультантами з міжнародної торгівлі, експертами з міжнародної економіки, спеціалістами наукових та навчальних закладів.


 • «Фінанси і кредит»

Здійснює підготовку фахівців за такими професійними спрямуваннями, як «Державні фінанси» та «Банківська справа». Готує фахівців для майбутньої роботи у системі Міністерства фінансів України, органів Державного казначейства, Державної податкової адміністрації, у планово-економічній, організаційно-управлінській та науково-дослідній сферах, в аудиторських службах, у середніх та вищих навчальних закладах. При цьому фахівці з цієї спеціальності можуть працювати на посадах керівників та спеціалістів різного рівня, експертів у спеціалізованих факторингових, лізингових, інвестиційних компаніях, ріелтерських, брокерсько-дилерських фірмах, банківських та інших державних установах, що регулюють функціонування фінансового ринку.


 • «Облік і аудит»

Професійне спрямування «Облік і аудит в підприємництві». Готує фахівців з обліку, аналізу та аудиту для центрального банку, комерційних та державних банків, аудиторських фірм, органів державного та відомчого контролю, контрольних підрозділів, суб'єктів підприємництва усіх рівнів і форм власності, фінансових органів, навчальних закладів системи вищої та середньоспеціальної освіти, які працюють на посадах головного бухгалтера, головного економіста, провідного економіста, аудитора, ревізора, податкового інспектора, консультанта з економічних питань, спеціаліста з фінансового аналізу.


 • «Економіка підприємства»

Готує фахівців, які можуть обіймати посади керівників підприємств та їхніх структурних підрозділів, функціональних спеціалістів, консультантів з економічних питань на підприємствах різних форм власності чи організаційно-правових форм господарювання.


 • «Маркетинг»

Готує фахівців, що можуть працювати на посадах керівників та спеціалістів маркетингових служб різного рівня у спеціалізованих фінансових, інвестиційних, страхових, лізингових, інформаційно-консалтингових, ріелтерських, брокерсько-дилерських фірмах, банківських установах, недержавних пенсійних фондах, а також спеціалізованих маркетингових компаніях.


 • «Товарознавство і торговельне підприємництво»

Здійснює підготовку фахівців за такими професійними спрямуваннями, як «Товарознавство і торговельне підприємництво» та «Товарознавство та експертиза в митній справі». Готує фахівців для майбутньої роботи на посадах: товарознавця-аудитора, товарознавця-менеджера, керівника структурного підрозділу державних, спільних та приватних експортно-імпортних установ і підприємств, менеджера із захисту прав споживачів, наукового співробітника та викладача. Оволодіння цією спеціальністю забезпечує знання по просуванню продукції в роздрібній торгівлі, формування асортименту товарів за потребами споживачів з використанням організаційно-технічних та різноманітних рекламних засобів.


 • «Харчові технології та інженерія»

Здійснює підготовку фахівців за такими професійними спрямуваннями, як «Харчові технології та інженерія», «Технологія в ресторанному господарстві». Готує фахівців для організаційно-управлінської діяльності у галузі ресторанного бізнесу, які обійматимуть посади директорів ресторанів, метрдотелів, спеціалістів у підрозділах виробництва, реалізації та організації споживання товарів, продукції харчування та послуг (начальник виробництва у ресторанах, технолог, шеф-кухар).


 • «Готельно-ресторанна справа»

Здійснює підготовку фахівців, які обійматимуть посади: керівників закладів ресторанного господарства, готельних комплексів різних типів та їх структурних підрозділів, санаторно-курортних закладів, пансіонатів, будинків відпочинку; функціональних спеціалістів (адміністративна робота, матеріально-технічне забезпечення, маркетингова та комерційна діяльність); спеціалістів у наукових та навчальних закладах.


Відомі випускники[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

 1. Кафедра фінансів, банківської справи та підприємництва. Архів оригіналу за 28 березня 2019. 
 2. Гут Любов Василівна. Архів оригіналу за 28 березня 2019.