Чжу Іцзунь

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Чжу Іцзунь
朱彝尊1.jpg
Народився 1629(1629)
Цзясін
Помер 1709
Підданство Династія Цін
Національність китаєць
Діяльність поет
Напрямок Q10385122?
Magnum opus Q18866476?
Конфесія конфуціанство

Чжу Іцзунь (*朱彝尊, 1629 —1709) — китайський поет та письменник часів династії Цін. Складав вірші у жанрах ци та ши.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з аристократичної родини, родичів поваленої династії Мін. Народився у 1629 році у місті Цзясін (провінція Чжецзян). У 1647 році поступив до імператорської академії у Пекіні. У 1653 році разом з родиною переїздить до Уцзяня (сучасний міський округ Сучжоу, провінція Цзянсу).

Здобув класичну освіту. Замолоду захоплювався складання віршів та есе, згодом став прихильником науково-дослідницької епіграфіки. Із своїми дослідження мандрував провінціями Шаньсі, Хебей, Шаньдун. У часи правління імператора Кансі переважно займався літературною діяльністю. Помер у 1709 році.

Творчість[ред. | ред. код]

З його доробку відомо про 3 збірок есе та розвідок, присвячених історії китайської літератури, особливо за часів династій Сун та Мін.

Складав вірші у жанрах ши та ци. Проявив себе як майстер в останньому жанрі. Став засновником поетичної школи Чжесі ци-пай, послідовники якої дотримувалися творчих принципів Цзян Куя і Чжан Яня, створювали святкові твори. Загалом у доробку є 5 збірок віршів.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Zhang, Hongsheng (2002). «Gong Dingzi and the Courtesan Gu Mei: Their Romance and the Revival of the Song Lyric in the Ming-Qing Transition», in Hsiang Lectures on Chinese Poetry, Volume 2, Grace S. Fong, editor. (Montreal: Center for East Asian Research, McGill University).