Чушковий чавун

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Чушковий чавун.

Чушковий чавун[1] (варіант назви — бабковий чавун[2]) — чавун у вигляді довгастих зливків з перетиском — чушок, який призначений для вторинної переплавки як компонент металошихти. Одержують розливанням у спеціальні невеличкі форми — мульди — на розливних машинах. Розміри чавунних чушок регламентуються стандартами. Чушковий чавун призначений для зручної доставки чавуну до споживача.

Одержання[ред. | ред. код]

На металургійних заводах виплавлений в доменній печі чавун зливається у чавуновозні ковші й у рідкому стані доставляється або у сталеплавильний цех для переробки на сталь, або до відділення розливних машин, де розливається у вигляді чушок. До винайдення розливних машин і чавуновозних ковшів чавун розливали у спеціальні форми, зроблені у піску на ливарному дворі біля доменної печі. Завантаження чушкового чавуну у залізничні вагони, якими зазвичай його перевозять, і вивантаження його з них здійснюється електромагнітними мостовими кранами.

Галерея[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  1. Чушковий чавун. Національний банк стандартизованих науково-технічних термінів. Сайт ДП «УкрНДНЦ». Процитовано січень 2016.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з параметром url-status, але без параметра archive-url (посилання) (англ.)
  2. Чугун. // Шелудько І., Садовський Т. Російсько-український словник технічної термінології. – К., 1928. С. 407.