Шендерівський НВК

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Шендерівський НВК
Shenderivskiy NVK. fasad.jpg
Тип ЗОШ
геокоординати не задано: пошук у Nominatim
Засновано 1986
Директор Кошелюк Анатолій Володимир
Учителі 17
Учні 117 (20102011 н. р.)
Адреса Черкаська область, Шендерівка (Корсунь-Шевченківський район)

Шендерівський навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад — загальноосвітня школа І-ІІІ ст.» Корсунь-Шевченківської районної ради Черкаської області

Хронологія школи[ред. | ред. код]

Перші спогади про те, що в с. Шендерівка існувала церковно-приходська школа, зафіксовано в 1900 році в «Списке населенных мест Киевской губернии». В 1901 році школу реорганізовують в земську. З 1915 року починає діяти школа, в якій навчались 1-ші і 2-гі класи, а з 1920 років функціонує початкова школа з трикласною системою освіти. Семирічною школа стає в 30-х роках, а вже з 1938 набуває статусу середньої. Під час німецької окупації навчання не проводилось. З 1944 року, зразу ж після визволення села від німецьких окупантів, відновлюється навчання. Нинішнє приміщення школи збудоване за типовим проектом у 1968 році. У 2005 році загальноосвітня школа реорганізована в навчально-виховний комплекс. Школа працює над проблемою «Впровадження інформаційних технологій в системі креативної освіти».

Склад школи[ред. | ред. код]

Проектна потужність- 450 учнів. Кількість учнів — 117 У школі працює 17 учителів, з них:

 • 2 — має звання «Старший вчитель»;
 • 1 — має звання «Вчитель — методист»;
 • 4 — мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії»;
 • 5 — «спеціаліст першої категорії»;
 • 4 — «спеціаліст другої категорії»;
 • 4 — «спеціаліст».

Умови для навчання[ред. | ред. код]

У школі обладнано 16 навчальних кабінетів. До послуг учнів бібліотека, шкільна їдальня. Обладнано 1 комп'ютерний клас, де проводять уроки вчителі різних предметів. Усі вчителі володіють методикою використання інформаційних технологій. Для задоволення освітніх запитів дітей та учнівської молоді в школі функціонують гуртки різних напрямків. В Шендерівському НВК створено в 1996 році організацію Велике товариство Золотого Кола, яка є діючою і по нині. Велике товариство Золотого Кола входить до складу районної СДЮОК «Росичі». Товариство об'єднує дітей шкільного віку за інтересами:

 • гурт «Природолюби»
 • гурт «Народознавці»
 • гурт «Турбота і милосердя»

При організації існує група-супутник «Сонечко», яка об'єднує дітей молодшого шкільного віку.

Досягнення школи[ред. | ред. код]

Вихованці школи беруть участь в різноманітних творчих конкурсах і стають призерами і переможцями цих змагань. Учні школи є учасниками, призерами та переможцями як районних так і обласних предметних олімпіад та конкурсів захисту наукових робіт МАН. У травні 2014 році учениця 10 класу, Даніленко Вікторія, зайняла ІІІ місце у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу — захисту науково-дослідницьких робіт учнів- членів МАН з історії , 2015 Лизогуб Іванна зайняла ІІІ місце у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу — захисту науково-дослідницьких робіт учнів- членів МАН з історії з географії. У 2016 році Коросько Владислав, учень 8 класу, був призером в обласних олімпіадах з хімії, фізики отримав ІІІ місце, а з математики зайняв І місце і був учасником Всеукраїнської олімпіади. В даний час навчається в фізико-математичному ліцеї при університеті ім. Тараса Шевченка. У 2016 році районним призером з олімпіади по географії є Кісєльнікова Дарія, учениця 9 класу яка отримала ІІ місце.

Вікіурок

Шендерівський НВК, за ініціативи вчителя історії Кодоли Валентини Іванівни, став першим освітнім середнім закладом, який приєднався до «Освітньої програми». Учні 10-11 класу створювали статті в рамках флешмобу до 12-річчя існування української Вікіпедії та в рамках всесвітнього флешмобу «Фемінізм і мистецтво». В даному закладі Кодола В. І. почала проводити вікіуроки, на яких учні школи навчаються редагувати Вікіпедію[1].

Вікімарафон 2017

Подальше навчання випускників школи[ред. | ред. код]

Галерея[ред. | ред. код]

Адреса[ред. | ред. код]

19453, Черкаська область, Корсунь-Шевченківський район, с. Шендерівка, вул. Шкільна 26, Телефон: 0 (4735) 9-2-6-14 , e-mail: shschool @ ukr. net Директор: Кошелюк Анатолій Володимирович

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Кодола В.І. Вікіпедія в школі / В.І.Кодола // Від медіаграмотності до медіакультури: стратегії, проблеми, перспективи : тези доповідей Міжнародної науково-практичної Інтернет-конференції (м. Миколаїв, 27 квітня 2016 року). – Миколаїв : ОІППО, 2016. – 124 с. - С. 37-40

Посилання[ред. | ред. код]

 • Кодола В.І. Вікіпедія в школі / В.І.Кодола // Від медіаграмотності до медіакультури: стратегії, проблеми, перспективи : тези доповідей Міжнародної науково-практичної Інтернет-конференції (м. Миколаїв, 27 квітня 2016 року). – Миколаїв : ОІППО, 2016. – 124 с. - С. 37-40.