Шорт-трек

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Short track speed skating pictogram.svg
Saguenay 500m.jpg

Шорт-трек (від англ. Short track — коротка доріжка) — зимовий олімпійський вид спорту, змагання з бігу на ковзанах на хокейному майданчику. На відміну від бігу на ковзанах на великих ковзанках, де спортсмени виходять на дистанцію парами, в шорт-треку одночасно стартує кілька ковзанярів. Доріжка для шорт треку овальної форми, довжиною 111,12 м. Сама ковзанка повинна мати розміри 60 на 30 м, що збігається із розмірами хокейного майданчика європейського типу.

Історія[ред.ред. код]

Шорт-трек зародився із ковзанярських змагань із загальним стартом. Такий старт застосовували переважно в Сполучених Штатах та Канаді. Наприклад, на Зимових Олімпійських іграх 1932 в Лейк-Плесіді старт був загальним. Крім того в Північній Америці змагання з бігу на ковзанах часто проводилися в закритому приміщенні, наприклад, у Медісон-сквер-гарден, і саме тому доріжки були коротшими, ніж на відкритому повітрі.

Міжнародний союз ковзанярів взяв змагання на короткій дорожці під свою опіку в 1967. Перші міжнародні змагання відбулися в 1976. Перший світовий чемпіонат був проведений у 1981, хоча пізніше, заднім числом, були визнані й попередні змагання. Починаючи з 1992 шорт-трек входить до програми Олімпійських ігор. На сучасних Олімпіадах розігрується 8 комплектів нарогод: на дистанціях 500 м, 1000 м та 1500 м, як для чоловіків, так і для жінок, а також естафета на дистації 5000 м для чоловіків та 3000 м для жінок.

З часом популярність змагань на короткій доріжці перевищила популярність класичного ковзанярського спорту. У світі на змаганнях із шорт-треку домінують ковзанярі США, Канади, Кореї та Китаю.

Див. також[ред.ред. код]


Спорт Це незавершена стаття про спорт.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.