Штурм (Харків)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Штурм» (Харків)
Повна назва ФК «Штурм» (Харків)
Засновано 1911
Розформовано 1925
Населений пункт Харків, СРСР
Стадіон інформація відсутня
Ліга Харківська футбольна ліга
Домашня
Виїзна


ФК «Штурм» — радянський футбольний клуб з Харкова. Заснований у 1911 році під назвою «Цап-царап». Виступав у Харківській футбольній лізі. Розформований 1925 року.

Хронологія назв[ред. | ред. код]

Історія[ред. | ред. код]

Команда «Цап-царап» була заснована у 1911 році 20-річний модельщиком ХПЗ Костянтином Вороніним. Грали здебільшого на пустирах Петинського району. Свою доволі дивну назву клуб отримав від англійців з заводу «Гельферіх-Саде», у яких члени новоствореного колективу крали м'ячі.

У 1912 році «цап-царапівці» зареєструвалася серед команд третього розряду (класу «С») міської футбольної ліги під назвою «Штурм». Суперниками у дебютному матчі стали все ті ж англійці з «Гельферіх-Саде», яких футболісти «Штурма» доволі несподівано обіграли. У 1913 році Головою команди став бухгалтер Яків Жуга.

На початку 20-их років «Штурм» був базовою командою збірної Харкова, що протягом 19211924 років незмінно здобувала звання чемпіона УСРР, а у 1924 році стала найсильнішою командою Радянського Союзу. Провідними гравцями клубу на той час були Микола Кротов, Роман Норов, Іван Натаров, Микола Казаков, Іван Колотухін та інші. В чемпіонаті міста команді теж не було рівних.

У 1925 році, після припинення проведення чемпіонатів Харкова, команда «Штурм» припинила своє існування через брак фінансування. Більшість провідних гравців «Штурма» приєдналися до футбольного клубу «Рабіс».

Досягнення[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]