Юлія Цезаріс Молодша

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Юлія Цезаріс Молодша
IVLIA CAESARIS MINOR
Народилася 101 до н. е.(-101)
Стародавній Рим
Померла 51 до н. е.(-051)

Громадянство Стародавній Рим
Діяльність Бабця імператора Октавіана
Батько Гай Юлій Цезар старший
Матір Аврелія Котта
Чоловік Марк Атійя Бальб
Діти Атія Бальба Прима,
Атія Бальба Цезонія,
Атія Бальба Терція

Юлія Цезаріс Молодша (лат. Julia Caesaris Minor), (101 до н. е. — 51 до н. е.) — Молодша з двох старших сестер Юлія Цезаря, дружина Марка Атія Бальба, баба імператора Октавіана по жіночій лінії.

Походження[ред.ред. код]

Юлія народилася в 101 до н. е. у патриціанській сім'ї Гая Юлія Цезаря старшого, претора 92 до н. е. і Аврелії Котта. Вона була другою дитиною в сім'ї після Юлії Цезаріс Старшій. Через рік після неї в сім'ї народився хлопчик — Юлій Цезар.

Шлюб[ред.ред. код]

Приблизно в 82 до н. е. Юлія виходить заміж за представника плебейського роду Атіїв, Марка Атія Бальба, двоюрідного брата Помпея Великого по материнській лінії. У шлюбі вона народжує трьох дочок — Атію Бальбу Приму, Атію Бальбу Цезонію, що вийшла заміж за Гая Октавія та стала матір'ю Октавіана, і Атію Бальбу Терцію. Вона прожила в шлюбі з Атієм до 52 до н. е., коли він помер.

Юлія ненадовго пережила свого чоловіка і померла в 51 до н. е. На її похороні дванадцятирічний Октавіан отримав свій перший ораторський досвід, прочитавши блискучу похоронну промову. Юлія мала також теплі стосунки зі своїм братом — Юлієм Цезарем.

Див. також[ред.ред. код]