Юлія Цезар

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Юлія Цезар
IVLIA CAESARIS
Портрет зі збірки біографій
Promptuarii Iconum Insigniorum (1553)
Народилася бл. 82 до н. е.(0-82)
Рим
Померла серпень 54 до н. е.
Рим
·післяпологові ускладнення
Країна Стародавній Рим
Діяльність Дочка Юлія Цезаря, дружина Помпея Великого
Суспільний стан patriciad
Рід Юлії Цезарі
Батько Гай Юлій Цезар
Мати Корнелія Цінна
Родичі Октавіан Август
Брати, сестри Птолемей XV Цезаріон[1]
У шлюбі з Гней Помпей Великий
Діти Pompeius/Pompeia

Юлія Цезар (бл. 82 до н. е., Рим — † серпень 54 до н. е., Рим) — дочка Юлія Цезаря, дружина Помпея Великого.

Походження[ред. | ред. код]

Юлія народилася в 82 чи в 83 роках до н. е. в сім'ї Гая Юлія Цезаря і його першої дружини, Корнелії Цінни, дочки Луція Корнелія Цінни.

Її мати вмирає в 68 до н. е. при пологах і вихованням Юлії займається її бабця, мати Цезаря, Аврелія Котта.

Шлюб[ред. | ред. код]

Як і більшість знатних патриціанок, Юлія була ще одним інструментом в руках свого батька, який допомагав йому робити кар'єру.

Спочатку Цезар планував видати її заміж за Фавста Корнелія Суллу, але в 67 до н. е. Сервілія пропонує йому укласти заручини між Юлією та її сином від першого шлюбу Марком Юнієм Брутом. Цезар погоджується на це.

Однак, коли підійшов час одруження, Цезар розриває заручини, виплачує Бруту обіцяне придане — 100 талантів золотом, і видає Юлію за свого політичного соратника Помпея Великого.

Одруження проходило за обрядом, званим confarreatio — найурочистішим і складним обрядом одруження, до якого допускалися лише патриції. За ним наречена передавалася з рук батька в руки нареченого, і це підкреслювало повну залежність дружини від чоловіка. Церемонія проводилася в присутності великого понтифіка і фламіна Юпітера. Розірвання такого шлюбу було практично неможливим.

Схоже, що цей шлюб був щасливим. Хоча різниця між подружжям становила близько 23 років. Згідно з Плутархом, молодята міцно кохали одне одного. Юлія була красива й доброчесна настільки, що Помпей навіть втратив на якийсь час інтерес до політики на користь дому та сім'ї.

Дітей у пари не було. Перші пологи Юлії закінчилися викиднем в 55 до н. е. Сталося це через те, що на виборах еділів того року на форумі сталися заворушення і тогу Помпея заляпали кров'ю. Коли раб приніс її до дому, Юлія знепритомніла, думаючи що Помпей убитий, і це призвело до передчасних пологів.

Смерть[ред. | ред. код]

У серпні 54 до н. е., при пологах, Юлія вмирає. Її дитина, швидше за все дівчинка, не виживає і вмирає через кілька днів після матері.

Горе Помпея було величезним. Він хотів поховати Юлію на своїй віллі на Албанських пагорбах, проте римляни, що дуже добре ставилися до Юлії, зажадали поховання її праху на Марсовому полі. Помпею необхідно було отримати на це дозвіл сенату.

На слуханнях консул того року, Луцій Доміцій Агенобарб, спробував протистояти прийняттю такого дозволу, проте сенат висловився за. Прах Юлії був похований на Марсовому полі.

Незабаром після її смерті Помпей і Цезар стають ворогами. До середини 50-х років I століття до н. е. Юлія була єдиною ланкою, що зв'язувала цих двох людей.

Цезар дуже сумував за Юлією. У серпні 46 до н. е. він провів ігри в її честь. Також на честь Юлії були названі кілька міст — Colonia Iulia, в тому числі місто Геліополіс (суч. Баальбек, Ліван).

У 44 до н. е. поряд з місцем поховання Юлії передбачалося спалити тіло Цезаря, однак Марк Антоній вирішив, що найкращим місцем буде форум.

Література[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

  1. http://www.strachan.dk/family/iulius_patrician.htm