Юсуф Зейнулаху

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Юсуф Зейнулаху
Народився 1944
Сербія
Національність албанці
Діяльність Комісар, економіст, політик
Alma mater Загребський університет
Партія Комуністична партія Югославії

Юсуф Зейнулаху (алб. Jusuf Zejnullahu; нар. 1944, Свірца, Ябланичський округ, Сербія) — косовський економіст і політик.

Біографія[ред. | ред. код]

У 1968 році він закінчив економічний факультет Університету Приштини, а у 1971 році отримав докторський ступінь на факультеті економіки Загребського університету.

Він працював у Департаменті транспорту і зв'язку Міністерства економіки Косова, був радником з економіки Скупщини Косова, директором Управління економічного розвитку в Приштині, віцепрезидентом Торгово-промислової палати Косова, директором металургійного заводу Feronikel, віцепрезидентом Торгово-промислової палати Югославії та ін.

14 квітня 1989 він був обраний членом Центрального комітету Союзу комуністів Югославії, і 4 грудня того ж року він став президентом Виконавчої ради Асамблеї Автономного краю Косово.

У дні Антибюрократичної революції, 3 квітня 1990 року, Зейнулаху і кілька інших членів Виконавчої ради подали у відставку на знак протесту проти політики Слободана Мілошевича у скасуванні автономії Косова. На сесії Асамблеї, що відбулася 23 травня, їх відставка була відхилена. Зейнулаху пізніше взяв участь у проголошенні Декларації відділення Косова 2 липня 1990, після чого Виконавча рада і Асамблея Косова розформовані. Він був заарештований 17 вересня 1990 за розпалювання відділення Косова.

У 1999 році він переїхав до Сполучених Штатів, де живе і сьогодні.

Посилання[ред. | ред. код]