Якименко Юрій Іванович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Якименко Юрій Іванович
Yurii Yakymenko.jpg
Народився 20 березня 1945(1945-03-20) (72 роки)
м. Київ
Громадянство Україна Україна
Alma mater Київський політехнічний інститут
Галузь наукових інтересів електроніка
Посада Перший проректор НТУУ «КПІ»
Вчене звання професор
Науковий ступінь доктор технічних наук
Нагороди Заслужений діяч науки і техніки УкраїниДержавна премія України в галузі науки і технікиОрден Дружби народів
Орден «За заслуги» ІІІ ступеня

Якименко Юрій Іванович (20 березня 1945, Київ) — український вчений в галузі електроніки та мікроелектроніки, педагог. Доктор технічних наук, професор. Академік Національної академії наук України. Заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки. Перший проректор Національного технічного університету україни «Київський політехнічний інститут».

Біографія[ред.ред. код]

Юрій Іванович Якименко народився 20 березня 1945 року в м. Київ. У 1968 році закінчив з відзнакою факультет радіоелектроніки Київського політехнічного інституту і вступив до аспірантури.

З 1972 року працює в НТУУ «КПІ», спочатку асистентом, потім доцентом, професором. Очолював факультет електронної техніки, з 1985 року завідує кафедрою мікроелектроніки.

У 1990 році заснував і очолив Науково-дослідний інститут прикладної електроніки, у 1992 році був обраний першим проректором Національного технічного університету України «КПІ».

Є заступником голови Державної акредитаційної комісії України, головою експертної ради ВАК з електроніки, радіотехніки і телекомунікацій.

Наукова діяльність[ред.ред. код]

Ю. І. Якименко зробив вагомий внесок у розвиток вітчизняної електроніки та інформатики, підготовку висококваліфікованих фахівців для цієї галузі. Він створив наукову школу з розробки п'єзо- та сегнето-електричних приладів, електронних компонентів і систем для енергетики, здійснив фундаментальні розробки нового класу мікрохвильових компонентів, інформаційних систем і мереж.

Є автором понад 250 наукових праць, серед яких — 12 монографій та підручників, має 30 авторських свідоцтв та патентів. Під його науковим керівництвом захищено 1 докторську та 12 кандидатських дисертацій.

Ю. І. Якименко є членом Міжнародної академії наук вищої школи, Нью-йоркської академії наук, Старшим членом Американського інституту інженерів електротехніки та електроніки IEEE, координатором міжнародного проекту створення національної інформаційно-комп'ютерної мережі навчальних і наукових закладів, експертом з наукових і освітніх програм комісії Європейського Співтовариства. Викладав у навчальних закладах США, Канади, Німеччини, Франції, Бельгії.

Обіймає посаду головного редактора науково-технічного журналу «Электроника и связь», є членом редакційних колегій або рад наукових часописів «Наукові вісті Національного технічного університету України „Київський політехнічний інститут“» і «Управляющие системы и машины».

Нагороди[ред.ред. код]

Праці[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]