Якименко Юрій Іванович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Якименко Юрій Іванович
Yurii Yakymenko.jpg
Народився 20 березня 1945(1945-03-20) (74 роки)
м. Київ
Громадянство Україна Україна
Діяльність науковець
Alma mater Київський політехнічний інститут
Сфера інтересів електроніка
Заклад Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»
Посада Перший проректор НТУУ «КПІ»
Вчене звання професор
Науковий ступінь доктор технічних наук
Член НАН України
Нагороди Заслужений діяч науки і техніки УкраїниДержавна премія України в галузі науки і технікиОрден Дружби народів
Орден «За заслуги» ІІІ ступеня

Якименко Юрій Іванович (20 березня 1945, Київ) — український вчений в галузі електроніки та мікроелектроніки, педагог. Доктор технічних наук, професор. Академік Національної академії наук України. Заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки. Перший проректор Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут iменi Iгоря Сікорського».

Життєпис[ред. | ред. код]

Юрій Іванович Якименко народився 20 березня 1945 року в м. Київ. У 1968 році закінчив з відзнакою факультет радіоелектроніки Київського політехнічного інституту і вступив до аспірантури.

З 1972 року працює в НТУУ «КПІ», спочатку асистентом, потім доцентом, професором. Очолював факультет електронної техніки, з 1985 року завідує кафедрою мікроелектроніки.

У 1990 році заснував і очолив Науково-дослідний інститут прикладної електроніки, у 1992 році був обраний першим проректором Національного технічного університету України «КПІ».

Науковець є членом Комітету з Державних премій України у галузі науки і техніки, заступником голови постійно діючої Ради з розвитку електроніки при Голові Верховної Ради України, членом Державної акредитаційної комісії України, заступником голови Державної акредитаційної комісії України, головою експертної ради ВАК з електроніки, радіотехніки і телекомунікацій.

Наукова діяльність[ред. | ред. код]

Ю. І. Якименко зробив вагомий внесок у розвиток вітчизняної електроніки та інформатики, підготовку висококваліфікованих фахівців для цієї галузі. Він створив наукову школу з розробки п'єзо- та сегнето-електричних приладів, електронних компонентів і систем для енергетики, здійснив фундаментальні розробки нового класу мікрохвильових компонентів, інформаційних систем і мереж.

Є автором понад 250 наукових праць, серед яких — 12 монографій та підручників, має 30 авторських свідоцтв та патентів. Під його науковим керівництвом захищено 1 докторську та 12 кандидатських дисертацій.

Ю. І. Якименко є членом Міжнародної академії наук вищої школи, Нью-йоркської академії наук, Старшим членом Американського інституту інженерів електротехніки та електроніки IEEE, координатором міжнародного проекту створення національної інформаційно-комп'ютерної мережі навчальних і наукових закладів, експертом з наукових і освітніх програм комісії Європейського Співтовариства. Викладав у навчальних закладах США, Канади, Німеччини, Франції, Бельгії.

Обіймає посаду головного редактора науково-технічного журналу «Мікросистеми, Електроніка та Акустика», є членом редакційних колегій або рад наукових часописів «Наукові вісті Національного технічного університету України „Київський політехнічний інститут“» і «Управляющие системы и машины».

Нагороди[ред. | ред. код]

Праці[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]