Якименко Юрій Іванович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Якименко Юрій Іванович
Народився 20 березня 1945(1945-03-20) (79 років)
м. Київ
Країна Україна Україна
Діяльність науковець
Alma mater Київський політехнічний інститут
Галузь електроніка
Заклад НТУУ КПІ ім. Ігоря Сікорського
Посада Перший проректор НТУУ «КПІ»
Вчене звання професор
Науковий ступінь доктор технічних наук
Членство НАН України
Нагороди
орден Дружби народів Орден Академічних пальм Орден Академічних пальм орден «За заслуги» I ступеня орден «За заслуги» II ступеня орден «За заслуги» III ступеня
Державна премія Української РСР у галузі науки і техніки Заслужений діяч науки і техніки України Державна премія України в галузі науки і техніки

Якименко Юрій Іванович (20 березня 1945, Київ) — український вчений в галузі електроніки та мікроелектроніки, педагог. Доктор технічних наук, професор. Академік Національної академії наук України. Заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки. Перший проректор Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

Життєпис[ред. | ред. код]

Юрій Іванович Якименко народився 20 березня 1945 року в м. Київ. У 1968 році закінчив з відзнакою факультет радіоелектроніки Київського політехнічного інституту і вступив до аспірантури.

З 1972 року працює в НТУУ «КПІ», спочатку асистентом, потім доцентом, професором. Очолював факультет електронної техніки, з 1985 року завідує кафедрою мікроелектроніки.

У 1995 році заснував і очолив Науково-дослідний інститут прикладної електроніки (з 2016 р. – НДІ електроніки та мікросистемної техніки). Нині це  одна з провідних вітчизняних організацій в галузі розробки електронних компонентів, приладів і систем для енергетики, що реалізуються на вітчизняній технологічній базі та є конкурентоздатними на світових ринках. Це високочутливі датчики, високоефективні фотоперетворювачі енергії, сонячні автономні системи електроживлення, силові промислові електронні системи та інше.

У 1992 році Ю.І.Якименко обраний першим проректором Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут».

Науковець є членом Комітету з Державних премій України у галузі науки і техніки, заступником голови постійно діючої Ради з розвитку електроніки при Голові Верховної Ради України, членом Державної акредитаційної комісії України, заступником голови Державної акредитаційної комісії України, головою експертної ради ВАК з електроніки, радіотехніки і телекомунікацій.

Наукова діяльність[ред. | ред. код]

Ю. І. Якименко зробив вагомий внесок у розвиток вітчизняної електроніки та інформатики, підготовку висококваліфікованих фахівців для цієї галузі. Він створив наукову школу "Мікро і наноелектронні системи", яка займається розробкою п'єзо- та сегнетоелектричних приладів, електронних компонентів і систем для енергетики, здійснив фундаментальні розробки нового класу мікрохвильових компонентів, інформаційних систем і мереж.

Є автором понад 250 наукових праць, серед яких — 12 монографій та 15 підручників, має 30 авторських свідоцтв та патентів. Під його науковим керівництвом захищено 1 докторську та 12 кандидатських дисертацій.

Ю. І. Якименко є членом Міжнародної академії наук вищої школи, Почесним членом Американського інституту інженерів електротехніки та електроніки IEEE, координатором міжнародного проекту створення національної інформаційно-комп'ютерної мережі навчальних і наукових закладів, експертом з наукових і освітніх програм комісії Європейського Співтовариства. Викладав у навчальних закладах США, Канади, Німеччини, Франції, Бельгії.

Обіймає посаду головного редактора науково-технічного журналу «Мікросистеми, Електроніка та Акустика», є членом редакційних колегій або рад наукових часописів «Наукові вісті Національного технічного університету України „Київський політехнічний інститут“» і «Управляющие системы и машины».

Нагороди[ред. | ред. код]

Праці[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]