Яремчанський зоопарк

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Яремчанський зоопарк
Розташування Україна Україна:
Івано-Франківська область, Яремче
Площа 5,3 га
Вебсайт [1]

Яремчанський міні-зоопарк — вольєрне господарство Карпатського національного парку. Розташоване в місті Яремче (Івано-Франківська область).

Особливості[ред. | ред. код]

Особливістю Яремчанського вольєрного господарства є відсутність зоопаркових умов. Представники карпатської фауни утримуються в напіввільних умовах.

Історичні відомості[ред. | ред. код]

Створений в 1992 році з ініціативи тодішнього директора Побережника Й. Й. з метою збереження та розмноження диких тварин Карпатського національного природного парку. Одна з важливих сторін діяльності господарства — утримування диких тварин для демонстрації їх міському населенню і просвітницька діяльність з охорони природи та тваринного світу. Головним завданням функціонування вольєрного господарства є створення для тварин природних умов їхнього існування. У 2013 році, згідно договору про спільну рекреаційну діяльність між Карпатським Національним Природним Парком та Сімейним курортом «Ведмежа гора» було побудовано та передано на баланс КНПП вол'єри для птахів, облаштовано озеро з дикими водоплаваючими птахами та рекреаційну зону для відпочинку гостей національного парку. У 2016 році в межах вол'єрного господарства силами КНПП на чолі з директором Слободяном В. Я. та Сімейним курортом «Ведмежа гора» було зреалізовано екологічний босоногий маршрут «Ведмежа стежка».

Територія[ред. | ред. код]

Площа вольєрного господарства становить 5,3 га та розділена на 6 секцій. На території функціонує реабілітаційний центр для диких тварин та птахів. Вольєрне господарство оформлене інформаційними стендами та малими архітектурними формами, можлива послуга екскурсовода й ознайомлення з довідковими матеріалами, також під наглядом працівників тварин можна годувати. Розташоване в районі густої сітки невеликих річок: Жонка, Багрівець, Прут. На відстані 2200 м від вольєрного господарства знаходиться водоспад «Дівочі сльози». Безпосередньо біля стежки розташований сімейний курорт «Ведмежа гора», ресторан, стоянка для автомобілів гостей, облаштована зона відпочинку «Жонка».

Колекція видів[ред. | ред. код]

Вепри

На території міні-зоопарку наразі проживають такі тварини:

Див. також[ред. | ред. код]