Об'єднаний конвент Золотого Берега

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 15:03, 31 травня 2014, створена Mcoffsky (обговорення | внесок) (Створена сторінка: {{Політична партія | назва_партії = Об’єднаний конвент Золотого Берега | рідною_мовою...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Об’єднаний конвент Золотого Берега

United Gold Coast Convention
Країна  Гана
Дата заснування 1946
Дата розпуску 1951
Штаб-квартира Аккра, Гана
Ідеологія консерватизм

Об'єднаний конвент Золотого Берега (англ. United Gold Coast Convention, UGCC) — історична політична партія у британській колонії Золотий Берег (нині — Гана), що діяла у 1949–1951 роках. Ставила собі на меті здобуття незалежності Золотого Берега.

Історія

Партія була заснована юристом Джозефом Данквою 1946 року. 1947 до Гани повернувся Кваме Нкрума, який зайняв пост Генерального секретаря партії. Ключові фігури в партії на той момент складали так звану «Велику шістку» (The Big Six): Ебенезер Ако-Аджеї, Едвард Акуфо-Аддо, Джозеф Данква, Кваме Нкрума, Еммануель Обецебі-Лампті, Вільям Офорі Атта. Партія виступала з вимогами надання країні незалежності «у якнайкоротший термін»[1][2].

Нкрума був лідером більш радикального крила партії, Данква — більш поміркованого. 1948 року через ідеологічні суперечності та відмінності в оцінках ситуації в країні, Нкрума та його прибічники вийшли з Об'єднаного конвенту й наступного року заснували Народну партію конвенту. З «Великої шістки» Нкруму також підтримав Ебенезер Ако-Аджеї[1][2][3].

1951 року Об'єднаний конвент узяв участь у перших виборах до Законодавчої асамблеї, що відбулись на Золотому Березі. За підсумками виборів партія здобула лише 2 депутатських крісла з 38, натомість Народна партія конвенту — 34. Після невдалої участі у виборах Об'єднаний конвент ухвалив рішення про припинення діяльності. Колишні його члени перейшли до створеної наступного року Партії конгресу Гани (Ghana Congress Party), що трансформувалась у подальшому на Об'єднану партію[4][5][6].

Примітки