Місячний Колумб

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 11:24, 9 лютого 2018, створена SOMBot (обговорення | внесок) (більше не розпізнається як ізольована)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Місячний Колумб
фр. Colomb de la lune
Жанр наукова фантастика
Автор Рене Баржавель
Мова французька
Опубліковано 1962
Країна  Франція

«Місячний Колумб» (фр. Colomb de la lune) — роман французького письменника Рене Баржавеля, опублікований у 1962 році.

Сюжет

У Франції задумують відправити людину на Місяць. Для цієї мети гору Ванту перетворюють на космічну базу, де 17 кандидатів у політ занурюють у гібернацію, готуючи їх до подорожі. Але політ здійснить лише один з них — названий у романі Колумбом на честь першовідкривача Америки. Паралельно розвиваються події, пов'язані з тим, що дружина Колумба заводить зв'язок на стороні…

Характеристика

Роман займає близько 200 сторінок оригінального тексту. У ньому можна виділити кілька відмінних одна від одної частин, але розповідь має вигляд рваної і беззв'язкової: наче автор пропонує читачеві самостійно відшукати сюжетну лінію. Основні сенсові частини такі:

  • Політ на Місяць;
  • Кохання дружини Колумба;
  • Мрія Колумба;
  • Кілька другорядних частин (сестра Колумба і його родинне життя, абсолютний нуль тощо).

У романі також можна виділити кілька планів (поезія, казка, роман, наука тощо); він відсилає до філософських тем, так улюблених Баржавелем, зокрема, що стосуються критики науки: величезний проект, маленький безумець, що приєднується в ізольованому від світу місці до видатних спеціалістів світового рівня (ці ж теми зачеплені у романах «Велика таємниця» і «Ніч часів»). У романі висловлено ідею того, що математичні рівняння можуть бути всесвітньою мовою, що уможливлює спілкування у Всесвіті (аналогічні думки можна знайти й у «Великій таємниці»). Нарешті, кохання — ця тема рівним чином люба Баржавелю, вона є центром роману й захоплень автора. У «Місячному Колумбі» кохання і наука протистоять одне одному.

Посилання