Меланком Карійський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 17:20, 28 січня 2019, створена RarBot (обговорення | внесок) (Додав категорію: Категорія:Олімпійські чемпіони з боксу)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Меланком Карійський
Народився невідомо
Карія
Помер бл. 70
Неаполь
Національність карієць
Діяльність боксер
Відомий завдяки атлет
Знання мов давньогрецька
Титул олімпіонік
Термін 49 рік
Нагороди

Меланком Карійський (*Μελανκόμας ο Κάριος, д/н — бл. 70) — давньогрецький атлет, переможець античних Олімпійських ігор.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з Карії. Ймовірно був елінізованим карійцем. Більша частина життя Меланкома невідома. Мав величезну силу. Відомий насамперед завдяки своїй техніці: спочатку поєдинку він не завдавав своїм противникам жодного удару, але не підпускав їх близько до себе, тримаючи весь час руки витягнутими перед собою. У напад він переходив тільки тоді, коли його суперник втомлювався від тривалих і марних атак. Або намагаючись завдати йому удар, противники втрачали самовладання і або падали під впливом інерції власного тіла (що зараховувалося як поразка) або повністю вимотувалися і виходили з бою. Втім низка дослідників висловлюють сумнів в цьому з огляду на правила в давньогрецькому боксі, які забороняли відсутність контакту.

У 49 році виграв 209-ті Олімпійські ігри з боксу (пигмахії). Про інші змагання за його участі нічого невідомо. Тому низка дослідників висловлюють сумнів в існуванні Мелакома як такого. Проте його згадують античні письменники і красномовці Фемістій та Діон Златоуст.

Згідно з Фемістієм Меланком був коханцем імператора Тита. Діона Злоатоуст описував цього атлета як ідеальну людину і спортсмена. Златоуст хвалить його атлетизм, гарний зовнішній вигляд і хоробре серце.

Меланком помер у молодому віці в Неаполі.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Michael B. Poliakoff, Melankomas, ἐκ κλίμακο, and Greek Boxing, The American Journal of Philology, Vol. 108, No. 3 (Autumn, 1987), p. 511.