Simias concolor

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 03:57, 17 лютого 2019, створена InternetArchiveBot (обговорення | внесок) (Виправлено джерел: 1; позначено як недійсні: 0. #IABot (v2.0beta10ehf1))
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Simias concolor

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Примати (Primates)
Родина: Мавпові (Cercopithecidae)
Рід: Simias
(Miller, 1903)
Вид: S. concolor
Simias concolor
(Miller, 1903)

Посилання
Вікісховище: Simias concolor
Віківиди: Simias concolor
EOL: 128447
ITIS: 944263
МСОП: 20229
NCBI: 170207
Fossilworks: 236468

Simias concolor (Кирпач або Сімакобу) — монотиповий вид приматів з родини Мавпові (Cercopithecidae). На Ментавайських островах відомий як Сімакобу. Родова назва походить від грец. σιμός - «кирпатоносий»; видова назва від лат. concolor - «одноколірний».

Опис

Довжина тіла від 490 до 550 мм у самців і від 46 до 55 см у самиць. Довжина хвоста від 14 до 15 см. Середня вага становить близько 8,7 кг для самців і 7,1 кг для самиць. Існує дві форми забарвлення: темно-сіра (більш поширена) й вершково-бура (кожен четвертий індивідуум). Кінцівки мають однакову довжину, а хвіст досить короткий, порівняно з іншими видами приматів у підродині Colobinae. Дорослі мають чорні обличчя і невеликі кирпаті носи. Хвіст цього виду не тільки короткий, а й голий, за винятком невеликої кількості волосся на кінці хвоста.

Поширення

Проживає на островах біля західного узбережжя Суматри, Індонезія. Зустрічається в заболочених лісах і низинних тропічних лісах а також первинних лісах на схилах внутрішніх областей островів.

Стиль життя

Денний, напів-земний і в першу чергу листоїдний. Є два різних типи груп, сімейні і групи одних самців; Найбільш поширений тип груп є сімейна група одного самця і до 4 самиць. Цей вид харчується листям, фруктами і ягодами.

Існує мало даних, але вважається, що один малюк народжується десь у червні чи липні.

Сезон дітонароджень з червня по липень.

Загрози та охорона

Цей вид знаходиться під загрозою, головним чином, від полювання і комерційних лісозаготівель. Цей вид занесений в Додаток I СІТЕС і охороняються індонезійським законодавством. Зареєстрований лише в одній охоронній зоні — Національний Парк Сіберут.

Посилання