Гомогенна система

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 12:49, 6 червня 2019, створена Andrew J.Kurbiko (обговорення | внесок) (top: clean up, typos fixed: вийнятком → винятком за допомогою AWB)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гомогенність, гетерогенність.

Гомогенна система (від грец. Ὁμός — рівний, однаковий; грец. γένω — народжувати) — однорідна система, хімічний склад і фізичні властивості якої у всіх частинах однакові або змінюються безперервно, без стрибків (між частинами системи немає поверхонь розділу). У гомогенної системі з двох і більше хімічних компонентів кожен компонент розподілений в масі іншого у вигляді молекул, атомів, іонів. Складові частини гомогенної системи, як правило, не можна відокремити одну від одної механічним шляхом.

У гомогенних сумішах складові частини не можна знайти ні візуально, ні за допомогою оптичних приладів (за винятком поляризованого світла, за допомогою якого можна визначити, наприклад, концентрацію цукру у суміші), оскільки речовини перебувають у роздробленому стані на мікрорівні. Гомогенними сумішами є суміші будь-яких газів і істинні розчини, а також суміші деяких рідин і твердих речовин, наприклад сплави.

Див. також

[ред. | ред. код]

Література

[ред. | ред. код]