Імпровізація
Імпровізація (фр. improvisation, італ. improvvisazione, від лат. improvisus — непередбачений) — створення художнього твору (наприклад, музичного, поетичного, сценічного) в момент його виконання без попередньої підготовки. Також Імпровізація це дія яка була не відтворена до остаточного виступу, виконання дії. Була не запланована
Музична імпровізація - історично найдавніший тип музикування.
Танцювальна імпровізація народилася з народних обрядів, ігор і свят, а в сучасних танцях включається в професійне мистецтво.
Театральна імпровізація (акторська імпровізація) - гра, дії актора, створення сценічного образу і власного тексту під час театральної постанови, не за сценарієм. Імпровізація в театральній дії зародилася в народних постановах і досягла найвищого рівня в народній італійській комедії дель арте (16-18 ст.) та у французькому фарсі (15-16 ст.). У 21 ст. на імпровізації будується акторська гра у плейбек-театрі.
Література
- Імпровізація(рос.) - стаття з Великої радянської енциклопедії
Посилання
- Імпровізування // Українська мала енциклопедія : 16 кн. : у 8 т. / проф. Є. Онацький. — Накладом Адміністратури УАПЦ в Аргентині. — Буенос-Айрес, 1959. — Т. 2, кн. 4 : Літери Ж — Й. — С. 537. — 1000 екз.
- Імпровізація // Літературознавча енциклопедія : у 2 т. / авт.-уклад. Ю. І. Ковалів. — Київ : ВЦ «Академія», 2007. — Т. 1 : А — Л. — С. 418.
- Імпровізація // Лексикон загального та порівняльного літературознавства / голова ред. А. Волков. — Чернівці : Золоті литаври, 2001. — С. 225. — 634 с.
Це незавершена стаття з мистецтва. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |