Користувач:Shynkar

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
До чого тут борщ, коли таке коїться на кухні!

— М.Жванецький, Паровоз для машиниста(рос.)

Історія

[ред. | ред. код]

Стало боляче за державу, коли побачив «рознім» і «давач». Створив Електричний з'єднувач. Далі втягнувся. За результатами січня 2013 року став лауреатом нагороди «Згущівка поштою» за найбільший баланс доданої інформації до Вікіпедії серед новачків :).

Ніколи не заходив до різних обговорень, форумів: вважав то втратою часу. Перший дзвіночок від адміністраторів вимусив заглянути. Жахнувся! Це ж скільки часу марнують люди - а результат? Як тут не згадати М. Жванецького! Вікіпедія - для адміністраторів і патрульних!
Приймається рішення залишити статтю, назва якої - російська лайка, а статтю Радянські науковці, діждавшись коли я закінчу список радянських академіків, - вилучили! Дякуючи Piramidonу вдалося відновити список. Але виникли сумніви щодо справжніх намірів деяких адміністраторів.

Вірно визначайте слова і ви звільнете світ від половини непоро­зумінь (Декарт)

Здавалось, що може бути простішим: знайшов авторитетне джерело (краще всього енциклопедію) - запиши значення слова, як це записано в авторитетному джерелі! Не намагайся додати ще щось до означення, або перекрутити порядок слів, або замінити синонімами, як то рекомендують деякі адміністратори. Це обов'язково приведе до непорозумінь.

Цитування не є плагіатом за умови вказання меж цитування та його авторства. Авторські права на зміст цитати належать автору цитати, а отже, особа, котра її наводить, не відповідає за її зміст.

Відкриваємо українські енциклопедії...

[ред. | ред. код]

... і бачимо : не все так просто. Назви енциклопедичних статей, написаних навіть одними й тими авторами, відрізняються, що утруднює пошук. Правопис багатьох слів також зазнав змін (див. наприклад Правило дев'ятки). Вимога поважати авторське право спричиняє необхідність передавати суть у статтях Вікі своїми словами - і приводить іноді до невідповідності.

Що з цим робити? Активніше використовувати Обговорення.

А якість українських енциклопедій в мережі! Не кажучи вже про те, що якраз в мережі їх не так вже й багато. Але шрифти і формати - не дозволяють вести пошук, ВУЕ - тільки літера А, ЕСУ - до літери Н... Складається враження, що один Онацький зробив більше, ніж всі академіки разом узяті.

Персональне обмеження

[ред. | ред. код]

Майже рік не мав права створювати нові статті. Вважаю це неконструктивним рішенням.

«ЕІУ надала дозвіл на використання онлайн-версії... Оскільки є дозвіл від редколегії цієї енциклопедії, можна копіювати весь текст статті за умови посилання на джерело.» NickK

Працюю над посиланнями на ЕІУ. Якщо відповідної статті немає - створюю.

З 21 квітня 2017 - знову не маю права створювати нові статті. Мав дискусію з цього приводу з адміністраторами:Вікіпедія:Кнайпа_(адміністрування)/Архів_13#Цитування означень з енциклопедії (третинне джерело) не є плагіатом чи порушенням авторських прав та Вікіпедія:Кнайпа (адміністрування)#Архів_13#Різниця_між_статтею_Вікі_і_науковою. Звертався за допомогою Вікіпедія:Кнайпа (допомога)#Покарання за цитування українських джерел, але все марно.

Залишається тільки займатися додаванням посилань на українські енциклопедії. Ніхто не заборонить в просторі української вікіпедії користуватись україномовними джерелами, хоча намагання вже є.

Див. також

[ред. | ред. код]